بیمه چه خسارت‌هایی را در تصادفات پرداخت نمی‌کند؟
کد خبر: ۲۴۲۸۶ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ مواردی را که شرکت‌های بیمه در تصادفات خسارات پرداخت نمی‌کنند را بیان کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ احسان مومنی؛ معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: وقتی مردم ماشین خود را بیمه می‌کنند فکر می‌کنند که یک چک سفید امضا در اختیار دارند در صورتی که اینطور نیست که هر تصادف و حادثه‌ای پیش آید بیمه پرداخت خسارت کند.

وی گفت: در حوادث رانندگی که عدم رعایت ظرفیت وسیله نقلیه توسط راننده رعایت نشده باشد و یا اینکه توسط پلیس و یا مراجع قضایی جریمه شده باشد شرکت‌های بیمه جبران خسارت نمی‌کنند.

مومنی ادامه داد: اگر پلیس تشخیص بدهد که رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد روان‌‌گردان بوده و این موضوع در حادثه اثرگذار بوده است در آن زمان بیمه خسارت زیان دیده را پرداخت می‌کند ولی آن خسارت را از مقصر حادثه مطالبه خواهد کرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همچنین خسارت‌های بدنی به افرادی که در قسمت بار وسیله نقلیه سوار مانند رکاب وسیله نقلیه سوار شده‌اند جزو همین موارد است که بیمه خسارتی پرداخت نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشخص شود راننده در حادثه‌ای مشارکت داشته و این حادثه برای کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه بوده است نیز جز مواردی است که بیمه جبران خسارت نخواهد کرد.

مومنی افزود: اگر راننده مقصر حادثه فاقد هر گونه گواهینامه رانندگی باشد و یا اینکه گواهینامه وی متناسب با وسیله نقلیه نباشد بیمه هزینه طرف مقابل را پرداخت می‌کند ولی بعد از آن به شخص مقصر مراجعه خواهد کرد و هزینه های خود را باز پس خواهد گرفت.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: همچنین اگر علت حادثه یک تخلف حادثه‌ساز باشد بیمه می‌تواند مجدد قسمتی از خسارات پرداخت شده را مطالبه کند.

وی گفت: اگر راننده مقصر در وسیله نقلیه خود تغیر کاربری داده باشد و یا اینکه راننده سواری از وسیله نقلیه خود به عنوان مسافرکشی استفاده کند و این تغییری که داده است باید قبل از اینکه وسیله نقلیه خود را بیمه کند حتما شرکت بیمه را جریان بگذارد در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شود.

مومنی در پایان با بیان اینکه بخشی از خسارت‌های وارده به خودروهای نامتعارف نیز پرداخت نمی‌شود مگر آنکه خودرو دارای بیمه بدنه باشد، گفت: در موارد یاد شده بیمه مکلف است خسارات غیر مقصر را پرداخت کند ولی بعد از آن از فرد مقصر بازخواست می‌کند.

منبع: تسنیم

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24286

دیدگاه شما

آخرین اخبار