ورود ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل شهری
کد خبر: ۲۴۳۱۰ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در سال جاری ۲ هزار دستگاه اتوبوس را به شبکه حمل‌ونقل شهری اضافه می‌شود که عمده این اتوبوس‌ها در ۶ ماهه اول سال وارد ناوگان می‌شوند.

به گزارش ماشین نیوز ؛جلال بهرامی؛ معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره این سوال که ناظر به بودجه چشمگیری که برای حمل‌ونقل عمومی تهران در نظر گرفته شده، چه برنامه‌هایی برای توسعه حمل‌ونقل شهری پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: سهم معاونت حمل‌ونقل و ترافیک از بودجه امسال شهرداری تهران ۲۷‌ هزار میلیارد تومان تعیین شده که ۳۶ ‌درصد از کل بودجه شهرداری تهران است. به طور حتم افزایش بودجه باعث می‌شود اقدامات تحولی زیادی را در شهر انجام دهیم.

وی عنوان کرد: برنامه اصلی ما این است که بیش از ۹۰  ‌درصد بودجه را به توسعه و نگهداری حمل‌ونقل عمومی اختصاص دهیم. در این راستا دو هدف را دنبال می‌کنیم؛ یکی طرح‌های زودبازده که شامل تقویت ناوگان اتوبوسرانی، ون و تاکسیرانی می‌شود. اولویت ما این است که در سال پیش‌رو در ۶ ماهه اول یک گام اساسی در تقویت سامانه اتوبوسرانی برداریم، بنابراین در نظر داریم که در سال جاری ۲ هزار دستگاه اتوبوس را به شبکه حمل‌ونقل شهری اضافه کنیم، اما طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده عمده این اتوبوس‌ها در ۶ ماهه اول سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

معاون شهردار تهران درباره جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های گفت: شهر تهران حداقل ۹ ‌هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد. با توجه به کمبود اتوبوسی که شهر تهران دارد، اتوبوس‌های جدید، اضافه و اتوبوس‌های قدیمی، اورهال و از آن‌ها نیز استفاده می‌شود. هر زمان که ظرفیت اتوبوس‌های شهری تکمیل شد و از این وضعیت اضطرار خارج شدیم، به مرور اتوبوس‌های قدیمی‌تر را از چرخه بهره‌برداری خارج خواهیم کرد.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24310

دیدگاه شما

آخرین اخبار