ورود اتوبوس‌های جدید به پایتخت از ۱۰ روز آینده
کد خبر: ۲۴۳۹۲ | تاریخ انتشار : ۲۸-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به رونمایی از اتوبوس‌های جدید در پایتخت گفت: ان‌شاءالله طی ۱۰ روز آینده کار پلاک‌گذاری این اتوبوس‌ها انجام و وارد حمل و نقل عمومی خواهند شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی امروز در آیین رونمایی از اتوبوس‌های جدید شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران که به مناسبت پاسداشت شصت و هفتمین سالروز تاسیس اتوبوسرانی تهران برگزار شد، اظهار کرد: برای سال ۱۴۰۲ در حوزه حمل و نقل برنامه‌ریزی شده است تا در این حوزه شاهد توسعه حمل و نقل باشیم و این موضوع در معاونت حمل و نقل و ترافیک و در کلان در سطح مدیریت شهری پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید همزمان با شصت و هفتمین سالروز تاسیس شرکت واحد اتوبوسرانی اظهار کرد: ان‌شاءالله این تعداد اتوبوس طی ۱۰ روز آینده پلاک‌گذاری و وارد ناوگان حمل و نقل شهری خواهند شد. علاوه بر اینکه اواخر سال گذشته نیز با توافقی که با وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها انجام شده بود، ۱۷۴ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت شد.

علیزاده گفت: یکی از سیاست‌های این دوره از شرکت واحد اتوبوسرانی این است که از ظرفیت بخش خصوصی بهره ببریم و در همین زمینه اتوبوس‌ها در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت تا خدمت‌رسانی مؤثری را به شهروندان شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی افزود: بر اساس توافقی که انجام شده قرار است از ظرفیت شرکت‌ها  تولیدکننده اتوبوس‌های داخلی نیز بهره ببریم و تا پایان فروردین ماه تفاهمنامه واگذاری ۲ هزار دستگاه اتوبوس در سال جدید انجام و ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ۶ ماهه ابتدایی ۱۴۰۲، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل خواهد شد.

علیزاده همچنین در خصوص ضرب‌العجل دستگاه قضا در ارتباط با تهیه اتوبوس در شهر تهران تصریح کرد: این موضوع و ضرب‌العجل به اتوبوس‌های سی‌ان‌جی بر می‌گردد و ما بخش خصوصی را موظف کردیم تا در بازه زمانی تعیین شده (۶ ماهه) نسبت به سی‌ان‌جی کردن اتوبوس‌ها اقدام لازم را انجام دهند ضمن اینکه شرکت واحد اتوسرانی ۲۰ الی ۳۰ دستگاه اتوبوس سی‌ان‌جی دارد که برای آنها ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به اینکه این شرکت هیچ مشکلی در خصوص اورهال و بازسازی اتوبوس‌ها ندارد، گفت: ان‌شاءالله تا پایان شهریورماه ۵۰۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده وارد سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد و ان‌شاءالله تا پایان سال ۲ هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد و امیدواریم دولت نیز به تعهدات خود در ارتباط با اتوبوس‌های جدید پایتخت عمل کند.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24392

دیدگاه شما

آخرین اخبار