۵۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در قزوین کشف شد
کد خبر: ۲۴۵۱۱ | تاریخ انتشار : ۲۹-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۸:۴۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فرمانده پلیس امنیت اقتصادی استان قزوین از کشف ۵۷ هزار و ۳۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در استان قزوین در ۶ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سرهنگ مهدی حاجیان راد  از کشف ۵۷ هزار و ۳۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در استان قزوین در ۶ ماه گذشته خبر داد و اظهار داشت: ارزش کل بارهای گازوئیل قاچاق مکشوفه در مدت یادشده ۱۳ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال بوده و وزن گازوئیل قاچاق مکشوفه هم ۶۷ تن است.

وی یادآور شد: این میزان گازوئیل قاچاق در ۹ عملیات مختلف پلیس امنیت اقتصادی استان قزوین کشف شده‌اند و در این رابطه ۹ نفر از قاچاقچیان سوخت در استان قزوین دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۸۴ درصد گازوئیل‌های قاچاق مکشوفه را در شهرستان بویین‌زهرا کشف کردیم، اضافه کرد: در واقع در ۶ ماه اخیر ۴۸ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در شهرستان بویین‌زهرا توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان کشف و ضبط شده است که بزرگ‌ترین کشف ما هم کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان بوده است.

حاجیان راد ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان بویین‌زهرا به ۴ استان تهران، زنجان، مرکزی و همدان مشرف است، بنابراین برای محل عبور قاچاقچیان سوخت به این استان‌ها و به ویژه استان‌های غربی برای خارج کردن گازوئیل‌های قاچاق از کشور است و به همین خاطر بیشترین میزان کشف قاچاق سوخت در این شهرستان اتفاق می‌افتد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه در جریان کشف این میزان گازوئیل قاچاق ۷ خودروی وانت نیسان و ۲ دستگاه کامیون را توقیف کردیم، گفت: در واقع بیشترین میزان کشف قاچاق سوخت مربوط به خودروهای وانت نیسان است و این خودرو وسیله محبوب قاچاقچیان برای قاچاق سوخت به ویژه گازوئیل به شمار می‌رود.

حاجیان راد افزود: همچنین بعد از بویین‌زهرا هم بیشترین میزان کشف گازوئیل قاچاق در شهرستان تاکستان اتفاق افتاده است که در مجموع در این شهرستان ۶ هزار و ۱۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق طی ۳ عملیات کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: همچنین در شهرستان‌های آوج و البرز هم در مجموع ۳ هزار و ۲۰۰ لیتر سوخت گازوئیل قاچاق کشف کرده‌ایم که ۱۴۰۰ لیتر مربوط به شهرستان آوج و ۱۸۰۰ لیتر هم مربوط به شهرستان البرز بوده است.

منبع: تسنیم

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24511

دیدگاه شما

آخرین اخبار