عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا
کد خبر: ۲۴۵۴۲ | تاریخ انتشار : ۳۰-۰۱-۱۴۰۲ - ۸:۴۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

تویوتا از دو خودروی مفهومی جدید در اتو شانگهای ۲۰۲۳ تحت سری bZ رونمایی کرد. این دو خودرو که bZ Sport Crossover و bZ FlexSpace نامیده می‌شوند، آینده محصولات برقی تویوتا را ترسیم می‌کنند.

به گزارش ماشین نیوز ؛اولین مدل یعنی bZ Sport Crossover، نوعی کراس‌اور کوپه محسوب می‌شود.این یعنی خودروساز مشهور ژاپنی هم وارد سگمنت کراس‌اورهای کوپه می‌شود.

عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا

طراحی خودرو آنچنان از محصولات فعلی تویوتا دور نیست و نباید انتظار تفاوت‌های زیادی نسبت به مدل تولیدی داشته باشیم.همانطور که در خودروی bZ۴x این اتفاق افتاد.عملکردهای هوشمندی در این مدل حضور دارد.

این مدل به طور مشترک توسط BYD Toyota EV Technology (یک سرمایه گذاری مشترک بین BYD و تویوتا) FAW Toyota Motor و Toyota Motor Engineering & Manufacturing China (TMEC) توسعه می یابد.

عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا

نسخه تولیدی تویوتا bZ اسپورت کراس اوور قرار است توسط FAW تویوتا موتور در چین تولید و به فروش برسد.

ساده‌تر شدن طراحی کابین و به کار بردن فناوری و تکنولوژی‌های آینده مثل نمایشگر خمیده در کابین این خودرو قابل توجه است.

عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا

کانسپت bZ FlexSpace، یک SUV الکتریکی خانواده محور را پیش نمایش می‌دهد.این خودرو به طور مشترک توسط تویوتا، گروه خودروسازی گوانگژو (GAC)، GAC تویوتا موتور و TMEC توسعه می‌یابد. برنامه این است که شاسی بلند الکتریکی توسط GAC تویوتا موتور تولید و فروخته شود.

عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا

در حالی که این دو خودرو از بیرون کاملاً آماده تولید به نظر می‌رسند، اما فضای داخلی آن ها با داشبورد مینیمال، صفحه نمایش‌های مرکزی بزرگ و فرمان های یوغ مانند، برای تولید کمی بیش از حد آینده‌نگرانه به نظر می‌رسد. زمانی که این دو BEV در سال آینده وارد تولید شوند، ممکن است در طراحی داخلی شاهد تغییراتی باشیم.

تویوتا هیچ جزئیاتی در مورد پیشرانه هر دو مفهومی فاش نکرده است.گفته نشده که آیا این مدل‌ها منحصر به چین هستند یا در بازارهای دیگر نیز عرضه خواهند شد.

تویوتا می گوید در سال ۲۰۲۴ در چین به عنوان بخشی از ۱۰ مدل BEV که این خودروساز قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ عرضه کند، این دو خودرو تولید می‌شوند.

عکس‌هایی از پوست‌اندازی حیرت‌انگیزِ تویوتا

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24542

دیدگاه شما

آخرین اخبار