افزایش تولید و عرضه خودروسازان در کنترل بازار موثر است
کد خبر: ۲۴۹۴۴ | تاریخ انتشار : ۰۶-۰۲-۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که با افزایش تیراژ تولید و تسریع در عرضه محصولات خودروسازان، شاهد آرامش و تعدیل قیمت در بازار خواهیم بود.

به گزارش ماشین نیوز ؛«عبدالله توکلی لاهیجانی» در بازدید از پارکینگ تحویل حضوری خودرو به مشتریان در ایران‌خودرو اظهار داشت: برنامه ریزی این شرکت برای تحویل ۲۵ هزار دستگاه خودرو در یک هفته در کنترل هیجانات بازار دور از دسترس نیست.

وی خاطرنشان‌کرد: ایران خودرو از ابتدای امسال تا چهارم اردیبهشت توانسته بیش از ۳۴ هزار دستگاه خودرو تولید کند که سال گذشته ۲۰ هزار دستگاه بوده و نشان دهنده رشد بیش از ۷۰ درصدی است.

این مقام مسوول وزارت صمت با یادآوری چالش های صنعت خودرو در سال گذشته، گفت: سال گذشته در گام نخست، با اجرای برنامه تحولی وزارت صمت در حوزه خودرو، جریان تولید خودرو در ریل مناسبی قرار گرفت؛ به‌طوری که مشکلات متعددی مانند تحریم مانعی برای رسیدن به تولید یک میلیون دستگاه خودرو نشد.
مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت ادامه‌داد: با توجه به برنامه ها و ایجاد ظرفیت های جدید برای افزایش تولید، قادر به پاسخ گویی به نیاز مشتریان خواهیم بود و این امر در سایه همدلی و مشارکت شرکت های خودرو ساز و زنجیره تامین محقق خواهد شد.
وی با اشاره به فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه، افزود: این سامانه به منظور تنظیم بازار و شفاف سازی در عرضه خودرو در نظر گرفته شد، به طوری که با اجرای آن شاهد حذف قرعه کشی و ثبت نام۹۰۰ هزار تقاضا در مرحله نخست برای خرید انواع خودرو بودیم.
توکلی ادامه‌داد: برای پاسخ‌گویی به نیاز مشتریان در این سامانه، فرآیند تحویل خودرو در زمان بندی مشخصی انجام خواهد شد و مشتریانی که به دلیل تقاضای بالا موعد تحویل خودرو آنان در سال آینده است، می توانند نسبت به تبدیل محصولاتی که دارای تقاضای کم تر بوده و قابل عرضه در سال جاری هستند، اقدام کنند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت با تاکید بر اینکه روند عرضه در سامانه یک پارچه ادامه دار خواهد بود، افزود: روند ثبت نام در این سامانه با توجه به شرایط تولید و در راستای عرضه بهتر ادامه خواهد داشت و در مراحل آینده فروش، شاهد عرضه محصولات جدیدی مانند «ری را» و دیگر محصولات جدید شرکت های خودروساز خواهیم بود.
توکلی اضافه‌کرد: گام‌های دوم و سوم طرح تحول صنعت خودرو توسعه محصول و توجه به توان داخلی است و عدم توجه به ظرفیت های کشور، عارضه اصلی و شکننده در صنعت خودرو به شمار می رود.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف وزارت صمت، توسعه محصول برمبنای توان بومی و اتکا به عمق ساخت داخلی سازی است که این روند با تغییر ریل دنبال می شود و در سال جاری صنعت خودرو در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف عالیه برای تثبیت جریان تولید و کنترل بازار قرار خواهد گرفت.

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=24944

دیدگاه شما

آخرین اخبار