ابداع بزرگ‌ترین جرثقیل برقی در هلند
کد خبر: ۲۵۰۱۷ | تاریخ انتشار : ۰۸-۰۲-۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

بزرگ‌ترین جرثقیل برقی جهان با ظرفیت بالابری ۶۰۰۰ تن طراحی شده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛جرثقیل‌ها از زمانی که توسط یونانیان باستان در اواخر قرن ششم قبل از میلاد ساخته شدند، راهی طولانی را تا به امروز پیموده‌اند. به لطف اختراع جرثقیل‌های مکانیکی، این مفهوم به تمدن‌ها کمک کرد تا سازه‌های بزرگتر و بلندتر را برپا کنند.

روند تکامل از جرثقیل‌های مکانیکی به جرثقیل‌های موتوری به مهندسان کمک کرده تا هر آن چه که ممکن است در حوزه ساخت و ساز یا جابجایی قطعات و کالا‌ها انجام دهند.

تلاش برای ارتقای پایداری آن‌ها اخیراً منجر به ابداع جرثقیل‌های الکتریکی شده و اکنون بزرگترین جرثقیل برقی جهان با بالاترین ظرفیت که می‌تواند صرفاً با نیروی برق کار کند، در هلند در حال سرهم بندی است.

این جرثقیل که SK ۶۰۰۰ نام دارد، ظرفیت بالابری ۶۰۰۰ تنی خواهد داشت و در مرکز مهندسی Mammoet در هلند راه اندازی می‌شود.

یک شرکت هلندی با کمک متخصصان توانسته وسایل بالابر مهندسی و حمل و نقل اجسام بزرگ را توسعه دهد. این شرکت به ساخت این جرثقیل ادامه خواهد داد تا آن را به موقع برای تحویل در سال ۲۰۲۴ آماده کند.

گفتنی است که این جرثقیل حتی زمانی که اتصال به شبکه برق در دسترس نیست نیز کار می‌کند.

SK ۶۰۰۰ و تعریف استانداردی جدید در ظرفیت بالابری

دسترسی گسترده، ارتفاع قلاب و ظرفیت بالابری SK ۶۰۰۰ بالابری پایدارتری را به مشتریان ارائه می‌دهد و معیار جدیدی را در ظرفیت بلند کردن قطعات سنگین در سراسر جهان ایجاد می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا قطعاتی سنگین‌تر و بزرگتر از همیشه بسازند.

این مدل جدید جایگزین مدل قبلی یعنی SK ۳۵۰ است که از اصول طراحی و تکنیک‌های بالابری مشابه استفاده می‌کند. طول دکل اصلی این جرثقیل تا ۱۷۱ متر است و با استفاده از اتصال بازوی ثابت می‌تواند به ارتفاع ۲۷۴ متری برسد.

بر اساس بیانیه شرکت سازنده، جرثقیل SK ۶۰۰۰ به صورت کانتینری ساخته می‌شود تا امکان تحرک سریع و مونتاژ در محل را فراهم کند و ظرفیت بالابری فوق سنگین را در هر کجا که لازم باشد، فراهم کند.

این جرثقیل با کاهش زمان عملیات، پیکربندی مجدد و کار در ارتفاع در طول پروژه‌های صنایع سنگین، ساخت ماژولار را در مقیاس بزرگتر امکان پذیر می‌کند.

کمک به پیشبرد پروژه‌های انرژی دریایی

جرثقیل SK ۶۰۰۰ برای رفع نیاز‌های مزارع بادی دریایی آینده و کمک به بازار‌های انرژی جهانی، چه در خشکی و چه در دریا مهندسی شده است.

رشد ظرفیت‌های انرژی بادی دریایی در سرتاسر جهان به ظرفیت‌های بالابری بیشتری نیاز دارد و این جرثقیل جدید طوری طراحی شده است که مشتریان را قادر می‌سازد توربین‌های مرتفع‌تر و بزرگ‌تر را یکپارچه کنند و پایه‌های سنگین‌تر را چه ثابت و چه شناور راه‌اندازی کنند.

این سیستم جدید می‌تواند زمان یکپارچه‌سازی پروژه‌های تولید دریایی و شناور را کاهش دهد. علاوه بر این SK ۶۰۰۰ می‌تواند به پالایشگاه‌ها برای کاهش زمان خرابی با حذف و نصب قطعات بزرگتر با حداقل اختلال کمک کند.

برچسب ها: ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=25017

دیدگاه شما

آخرین اخبار