ثبت معاملات خودرو در سامانه جامع تجارت
کد خبر: ۲۵۲ | تاریخ انتشار : ۱۸-۱۰-۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت ثبت می‌شود، اعلام کرد که با واردات لوکوموتیو مخالف است.

به گزارش ماشین نیوز ؛سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل اظهار کرد: برنامه اصلاحی صنعت خودرو در ۹ محور تدوین شده است که با اجرایی شدن آن ارتقای این صنعت کلید خواهد خورد. همچنین طرح تامین مالی زنجیره‌ای و پروژه جریان شفاف کالا، ظرفیت‌های مناسبی برای فعالان تولید از جمله صنایع حمل و نقل ایجاد می‌کند.

وزیر صمت با بیان اینکه در ساختار جدید وزارت صمت دفتر صنایع ریلی و دریایی ایجاد شده است، گفت: هر سه ماه یک بار مسائل رشته فعالیتها در نشست هم اندیشی با فعالان آن حوزه بررسی و تحلیل می‌شود.

ثبت معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت

وی در ادامه یکی از مزایای ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت را جلوگیری از تخلف و قاچاق دانست و تصریح کرد: ثبت فاکتورها مبنای مالیات و ارایه پرداخت‌های بانکی است. همچنین ثبت معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت راه‌اندازی می‌شود.

فاطمی امین همچنین تاکید کرد: با واردات لوکوموتیو مخالفم، نمی‌گذاریم جایی که ظرفیت تولید داریم واردات انجام شود.

اجرای برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا پایان سال یا سال آیند

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه دفتر ماشین آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی در ساختار جدید وزارت صمت ایجاد شده، گفت: برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا پایان سال یا سال آینده اجرایی خواهد شد. برای تحقق اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید در چند حوزه از جمله صنایع حمل و نقل سرآمد شویم.

نشست هم اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل ونقل به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. فعالان این حوزه پیشنهاداتی از جمله تعیین تکلیف بدهی قطعه سازان به خودروسازان، انعقاد قراردادهای بلند مدت خودروسازان با قطعه سازان توجه به صنعت دوچرخه برای رسیدن به استانداردهای جهانی، هم افزایی با سازمان محیط زیست و استاندارد برای اخذ مجوزات لازم و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل با ظرفیتهای داخلی را مطرح کردند. بازنگری قانون اسقاط موتور سیکلت، ضرورت تحقیق و توسعه، ارتقای برندینگ، حمایت از صنایع حمل و نقل دریایی و ریلی، حمایت از صنعت ماشین آلات راهسازی و توجه به خدمات پس از فروش نیز از دیگر پیشنهادت مطرح شده بود.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=252

دیدگاه شما

آخرین اخبار