شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
کد خبر: ۲۷۷۸ | تاریخ انتشار : ۱۹-۱۲-۱۴۰۰ - ۷:۴۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

  اکنون تصاویر رسمی رنو آسترال  روی خط رسانه ها قرار گرفته که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

به گزارش ماشین نیوز ؛آسترال از منظر ابعاد برابر با ۴۵۱۰ میلیمتر در طول، ۱۸۳۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۲۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۷۰ میلیمتر است.

رینگ های آلومینیومی با توجه به تریم در اندازه های ۱۷ تا ۲۰ اینچی ارائه می شوند.

در بخش پیشرانه نیز از نمونه توربوشارژ ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر در هماهنگی با سیستم هیبرید ملایم ۴۸ ولتی استفاده شده است. مجموع خروجی این ترکیب برابر با ۱۳۰ اسب بخار است که با جعبه دندنه ۶ سرعته دستی هماهنگ می شود.

استفاده از فناوری هیبرید ملایم متوسط میزان مصرف سوخت را به ۵.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش داده که ۲۰ درصد در مقایسه با همین پیشرانه بدون هیبرید ملایم بهینه شده است.

برای تریم بالاتر آسترال، پیشرانه هیبرید ملایم ۴ سیلندر ۱.۳ لیتری توربوشارژ نیز قابل سفارش است که در همکاری با مرسدس بنز توسعه یافته است. این پیشرانه از باتری ۱۲ ولتی لیتیوم- یون استفاده می کند و با جعبه دنده دستی ۶ سرعته یا نمونه اتوماتیک اکس-ترونیک قابل سفارش خواهد بود. با جعبه دنده دستی میزان خروجی پیشرانه ۱۴۰ اسب بخار و با نمونه اتوماتیک ۱۶۰ اسب بخار(۲۷۰ نیوتن متر گشتاور) محاسبه شده است.

میزان مصرف این پیشرانه ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر گزارش شده است.

آسترال همچنین یک تریم جذاب با نام ایی-تِک دارد که در واقع نسخه تمام هیبرید این رنو محسوب می شود. اینجا یک پیشرانه ۱.۲ لیتری استفاده شده که همواره در حالت الکتریکی شروع به کار می کند و مجموع خروجی آن با توجه به تنظیمات تریم و آپشن از ۱۶۰ تا ۲۰۰ اسب بخار خواهد بود.

میزان مصرف این پیشرانه ۴.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر گزارش شده است. همچنین رنو ادعا می کند این تریم یکی از پاک ترین خودروهای هیبریدی جهان در کلاس خود است.

در فضای داخلی کابین از نمایشگرهای ۹.۳ اینچی هدآپ، نمایشگر ۱۲ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی و نمایشگر ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر استفاده شده است. از امکانات ایمنی نیز می توان به هدلایت ال ایی دیی ماتریکسی، دوربین ۳۶۰ درجه و تمامی امکانات ایمنی لازم برای سطح ۲ رانندگی خودران اشاره کرد.

حضور امکانات مورد اشاره بستگی به نوع تریم انتخابی توسط مشتریان دارد.

 منبع: عصر ایران

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=2778

دیدگاه شما

آخرین اخبار