بی‌ام‌و رکورد درآمدهای قبل از همه‌گیری را شکست!
کد خبر: ۲۹۱۰ | تاریخ انتشار : ۲۲-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد که بی‌ام‌و درآمد قبل از همه‌گیری را در سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر کرده و به ۱۶ میلیارد یورو (۱۷.۶۷ میلیارد دلار) رسانده است زیرا قیمت‌های بالاتر و فروش قوی خودروهای سطح بالا علیرغم محدودیت‌های زنجیره تامین باعث افزایش درآمد شده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛ این خودروساز پریمیوم که سال گذشته با وجود کمبود نیمه هادی، رکورد فروش ۲.۵۲ میلیون دستگاه خودرو را به ثبت رساند، حاشیه درآمدی ۱۰.۳ درصدی را در سال گزارش کرد که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۷ است.

با این حال، درآمدهای قبل از بهره و مالیات در بخش خودروسازی در سه ماهه چهارم ۴.۲ درصد کاهش یافت زیرا کمبود جهانی تراشه که بی‌ام‌و تاکنون بهتر از رقبا از آن عبور کرده، باعث کاهش ۱۴.۲ درصدی تحویل شده است.

سود خالص سه ماهه این گروه به ۲.۲۵ میلیارد یورو رسید که یک سوم بیشتر از سال گذشته است، اما بسیار کمتر از سطح ۵.۰۲ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۹ است.

درآمد بی‌ام‌و با ۱۲.۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۱۱۱ میلیارد یورو رسید و سود خالص به رکورد ۱۲.۴۶ میلیارد رسید. نیکلاس پیتر، مدیر مالی این شرکت گفت: ما در موقعیت خوب و به آینده خوشبین هستیم.

برچسب ها:, , , , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=2910

دیدگاه شما

آخرین اخبار