۱۵ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان تیر مصدوم شدند
کد خبر: ۳۲۳۲۴ | تاریخ انتشار : ۱۴-۰۶-۱۴۰۲ - ۱۶:۱۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران خبر داد:

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور را پنج هزار و ۸۶ نفر اعلام کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه بیش از ۱۵ هزار نفر مصدوم تصادفات به مراکز پزشکی قانونی این استان از ابتدای امسال تا پایان تیر، خبر داد؛ سازمان پزشکی قانونی هم در تازه‌ترین گزارش، شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور را پنج هزار و ۸۶ نفر اعلام کرد.

 این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که شمار مراجعه مصدومان تصادفات ۱۳ هزار و ۷۶۰ نفر بود، ۱۱ درصد افزایش یافته است.

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در این گزارش تاکید کرده است از مصدومان تصادفات در چهار ماه نخست امسال، چهار هزار و ۱۴۳ نفر زن ۱۱ هزار و ۲۰۲ نفر نیز مرد بودند.

۱۵ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان تیر مصدوم شدند/ بیش از ۵ هزار کشته تا پایان خرداد

سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال، پنج هزار و ۸۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال که آمار تلفات چهار هزار و ۵۲۳ نفر بود، ۱۲.۴ درصد بیشتر شده است.

از کل تلفات تصادفات در بهار امسال سه هزار و ۹۶۷ نفر مرد و یکهزار و ۱۱۹ نفر نیز زن بودند.

در این مدت، استان‌های سیستان و بلوچستان با ۴۵۲، فارس با ۴۴۶ و کرمان با ۳۵۶ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۳۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۵۰ و خراسان شمالی با ۷۶ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

افزایش ۷.۲درصدی آمار مصدومان

بر اساس این گزارش در بهار امسال، ۹۸ هزار و ۵۶۹ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۶۸ هزار و ۹۴۸ نفر مرد و ۲۹ هزار و ۶۲۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان تصادفات در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بیشتر شده است.

در این گزارش تاکید شد است که در خرداد سال ۱۴۰۲ در مقایسه با ماه‌های دیگر سال، بیشترین آمار تلفات تصادفات با یکهزار و ۷۵۳ کشته ثبت شد.

آمار تلفاتِ تصادفات در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۴ درصد افزایش یافته است.

در خرداد امسال ۳۵ هزار و ۱۳۳ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که رشد ۵.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32324

دیدگاه شما

آخرین اخبار