آغاز سال تحصیلی و خطرات سرویس مدارس
کد خبر: ۳۲۵۹۷ | تاریخ انتشار : ۲۱-۰۶-۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران گفت: در برهه مهرماه آمار باز کردن ناگهانی در خودرو و به تبع آن تصادفات روی داده به یکباره افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ جوانبخت، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران گفت : نکته مهم در سرویس مدارس که راننده باید کاملا حواسش به آن باشد این است که حتما باید شیشه خودرو بالا باشد چرا که دانش اموزان علاقه دارند که شیشه پایین باشد و اغلب از شیشه خودرو چه سواری و چه ون آویزان می شوند و این موضوع بسیار خطرناک و حادثه ساز است وشیشه‌ها باید بالا و نباید دست و گردن دانش اموزان آویزان باشد.

وی گفت : رانندگان سرویس مدارس نباید از هر جایی برای سوار و پیاده کردن دانش آموزان استفاده نمایند چرا که بررسی های آمار تصادفات در مهرماه حاکی از آن است که پلیس با یک علل تامه‌ای از تصادفات روبروست که باز کردن ناگهانی در می‌باشد.

سرهنگ جوانبخت بیان کرد: یعنی فردی که داخل خودرو است به یکباره درب را باز کرده و موتورسیکلت و خودرویی که در حال عبوراست با آن ها برخورد می‌کند.

وی افزود : آمارها حاکی از آن است که در برهه مهرماه این آمار یعنی باز کردن ناگهانی در خودرو و به تبع آن تصادفات روی داده به یکباره افزایش پیدا می‌کند و دلیل آن هم این است که فقط و فقط راننده سرویس مدرسه دقت لازم را ندارد که در منتهی الیه مسیر و راه ،دانش آموز آرام درب را باز کرده و پیاده شود .

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود : گاهی اوقات نیز والدین به این موضوع توجهی ندارند و ناگهان در وسط خیابان روی ترمز زده و درب خودرو را باز می ‌نند و یا به دانش آموز می‌گویند که پیاده شود که این موضوع بسیار خطرناک و حادثه آفرین است و موجب بروز حوادث ناگوار می‌گردد .

وی همچنین گفت: فردی را مدیر مدرسه برای آموزش رانندگان سرویس مدرسه در نظر بگیرد تا رانندگان را جمع کرده و آموزش‌های لازم رابه ایشان در خصوص ترددهای ایمن و نکات مهم در حین رانندگی و ایمنی دانش آموزان بدهد تا آنها را متوجه اهمیت کار و مسئولیت بالایی که دارند، نماید .

سرهنگ رابعه جوانبخت، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : توصیه ما به والدین و رانندگان سرویس مدارس اهمیت دادن به نکات ایمنی و آموزش به دانش آموزان در حین ترددها به مدرسه است چرا که این کودکان بدلیل جثه کوچکی که دارند شدت حوادث برای آنان بسیار بزرگ است و بیشتر آسیب می بینند و برای آنان چند برابر می شود و جبران ناپذیر است .

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: ما دانش آموز خود را صبح سالم تحویل سرویس مدرسه می‌دهیم و توقع داریم که وی را سالم در انتهای مدرسه از سرویس تحویل بگیریم. پس مسئولیت با راننده سرویس مدرسه است که دانش آموزان را صحیح و سالم به آغوش خانواده بازگرداند و همه هم باید دست در دست هم بدهیم که مهرماه و سال تحصیلی بدون حادثه ای را در پیش داشته باشیم .

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32597

دیدگاه شما

آخرین اخبار