آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری خودرو
کد خبر: ۳۲۶۰۹ | تاریخ انتشار : ۲۱-۰۶-۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فردی در قالب یک شرکت خرید و فروش خودرو با وعده های اغواکننده تحویل خودرو با مبالغی کمتر از قیمت روز بازار از بیش از یک هزار نفر در جنوب کشور اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کرده و اکنون در خارج از کشور متواری است.

به گزارش ماشین نیوز ؛شرکت بهنام خودروسازان جنوب شرکتی است که این روزها نامش در یک کلاهبرداری بزرگ در جنوب کشور دیده می شود.

شرکتی که از بیش از یک هزار نفر بیش از یک هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده و با دادن وعده های اغواکننده یک کلاهبرداری بزرگ را کلید زده و حالا مدیرعامل آن نیز در خارج از کشور بسر می برد و متواری است.

 رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفت و گویی رسانه ای به بیان برخی پیگیری های قضایی و پلیسی در مورد پرونده کثیرالشاکی «بهنام خودروسازان جنوب» پرداخت و گفت: در مسیر بررسی قضایی با محوریت شناسایی اموال متهم و جبران خسارت مالباختگان، تاکنون هزار و ۱۱۸ نفر شکایت کرده اند و دستورات لازم برای دستگیری همه عوامل این شرکت صادر شد و تاکنون ۱۴ نفر بازداشت شده اند که ۷ نفر همچنان در بازداشت قرار دارند.

به گفته قهرمانی، اعلان قرمز پلیس اینترپل نیز صورت گرفته و اقدامات قضایی و دیپلماتیک برای دستگیری و استرداد مدیرعامل شرکت یادشده به عنوان متهم اصلی این پرونده نیز در حال پیگیری است.

بر این اساس افسر ویژه ای نیز از طریق پلیس آگاهی برای شناسایی اموال متهمان تعیین شده و موضوع با حساسیت ویژه ای با سرعت در حال پیگیری و اقدام است.

 این شرکت از طریق دریافت خودروهای کارکرده و یا مبالغی پایین تر از قیمت روز بازار وعده حواله خودرو و یا وعده تحویل خودرو می داده و در اوایل فعالیت نیز خودروهایی را تأمین و تحویل مشتریان کرده اما مدتی بعد مدیرعامل این شرکت با مبالغ بالایی از کشور متواری می شود. برخی افراد پس از تحویل اولین خودرو از این شرکت، بستگان و اقوام خود را تشویق به پرداخت پول به این شرکت و خرید خودرو می کنند که همین عامل باعث می شود تا افراد اعتماد کرده و پول خود را در اختیار این شرکت قرار دهند. در این پرونده افرادی تا بیش از ۵ میلیارد تومان برای خرید خودروهای مختلف به این شرکت پرداخت کرده اند اما خودرویی نصیب شان نشده و مدیرعامل شرکت فراری است.

منبع: فارس

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32609

دیدگاه شما

آخرین اخبار