اقدامات پلیس راهور برای بازگشایی مدارس+ جزئیات
کد خبر: ۳۲۶۸۷ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۶-۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از اقدامات مهندسی ترافیک پلیس در راستای ارتقای سلامت دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ رابعه جانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به اقدامات مهندسی ترافیک پلیس برای بازگشایی مدارس پرداخت و اظهار داشت: با مهندسی معبری که انجام می‌شود سعی در کاهش خطای دانش آموزان داریم تا آنها درست و صحیح به مقصد که همان مدرسه است برسند.

سرهنگ جوانبخت گفت: به عنوان پلیس در خصوص بازگشایی مدارس از چند ماه قبل با برگزاری کارگروه‌های مختلف و برگزاری جلسات متعدد در خصوص ایمنی عبور و مرور دانش آموزان اقدامات لازم را انجام داده‌ایم.

وی افزود: با این اقدامات و برگزاری و تشکیل جلسات متعدد به بحث و نظرخواهی پرداختیم تا ببینیم نحوه ورود به مهر ماه و «مهر ایمن» و انتظاراتی که ما داشته‌ایم چگونه است؟

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: در نتیجه این اقدامات در مناطق و مدارسی که احساس کردیم ایمن سازی لازم در مسیرهای تردد انجام نشده است ایمن سازی انجام شد؛ همچنین در اطراف مدارس خط‌کشی‌ها مجدد رنگ شده و تابلوها و چراغ‌های چشمک زنی که به رانندگان عبوری هشدارهای لازم را بدهد نصب و راه اندازی شد تا سرعت‌ رانندگان کاسته شود.

وی گفت: هر لحظه این امکان وجود دارد که یک دانش‌آموز و کودک از سطح سواره رو وارد یک معبر اصلی گردد؛ پس باید در این معابر سرعت‌ها کاسته شود و این هشدارها توسط علایم هشداری داده شود.

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: در حوزه مهندسی ترافیک یک بحث وجود دارد که به عنوان کانالیزه کردن عبور عابر پیاده مطرح می‌شود و به این معناست که ما هدایت تردد عابرین پیاده را در دست بگیریم و ما به عابر پیاده بگوییم که چگونه تردد کند و حتما از پیاده رو و گذرگاه عابر پیاده عبور کرده و به مدرسه وارد شود و این هدایت تردد عابر پیاده در مسیر امنی باشد که برای او تعریف شده است.

وی افزود: کار نصب نرده‌های محافظ در اطراف پیاده روها در حال انجام است و گذرگاه‌های عابر پیاده بیش از پیش ایمن سازی می‌شود بطوری که دانش آموزان آن مسیری را که مد نظر پلیس هست طی و از گذرگاه ایمن عبور کنند تا شاهد ترددهای ایمن این عزیزان باشیم و اتفاق تلخی روی ندهد.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با مهندسی معبری که انجام می‌شود سعی در کاهش خطای دانش آموزان داریم تا آنها درست و صحیح به مقصد که همان مدرسه است برسند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32687

دیدگاه شما

آخرین اخبار