خواب‌آلودگی و خستگی ؛دو عامل مهم تصادفات جاده‌ای
کد خبر: ۳۲۷۵۲ | تاریخ انتشار : ۲۶-۰۶-۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس پلیس‌راه کشور گفت: مهم‌ترین علت تصادفات جاده‌ای در کشور خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان بوده و بستن کمربند ایمنی نقش بسزایی در جلوگیری از فوت سرنشینان دارد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سردار حسن مومنی در حاشیه بازدید از محور گالیکش – بجنورد در جنگل گلستان در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور و استان اظهارکرد: با توجه به روزهای آخر فصل تابستان و تعطیلات، با افزایش تردد در سطح جاده‌های کشور مواجه هستیم و این ایام برای پلیس راه ،بسیار حساس است.

وی تصریح کرد:  تا این لحظه وضعیت ترافیکی جاده‌ها در استان گلستان به خوبی مدیریت شده‌ است و شرایط خوبی در جاده‌های استان گلستان به لحاظ ترافیکی حاکم است.

رئیس پلیس راه کشور خاطرنشان کرد: استان هم همه توان خود را بسیج کرده و با همکاری سازمان راهداری، اورژانس و سایر دستگاه‌ها به کمک پلیس آمده تا این ترافیک به خوبی مدیریت شود.

وی با تاکید بر اینکه خستگی و خواب آلودگی مهمترین علل بروز تصادفات در جاده‌های کشور گزارش شده است، بیان کرد: در یکی دو روز گذشته حجم بسیار بالایی از ترافیک را در سطح جاده‌های کشور و استان گلستان شاهد بودیم، که مهمترین علل تصادفات بحث خستگی و خواب آلودگی گزارش شده است، لذا از همه هموطنان عزیز خواهش داریم که به هیچ وجه با حالت خستگی و خواب آلودگی به رانندگی ادامه ندهند و از هرگونه عجله و شتاب پرهیز نمایند تا با رعایت مسائل ایمنی،سلامت به مقصد برسند.

سردار مومنی گفت: متاسفانه طبق گزارشات ثبت شده تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی در استان‌های کویری کشور به مراتب بیشتر از سایر استان‌ها بوده است.

وی ابرازکرد: سرنشینان خودرو نیز نقش مهمی در پیشگیری از بروز تصادفات و سوانح رانندگی دارند، بطوری که بیدار ماندن و همراهی سرنشینان خودرو در مسیر تردد در کنار راننده، می‌تواند در هوشیاری و عدم خواب آلودگی رانندگان بسیار تاثیرگذار و مفید باشد.

مومنی افزود: بستن کمربند ایمنی از دیگر مواردی است که در جلوگیری از حوادث منجر به فوت در سوانح رانندگی بویژه در واژگونی‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

باتوجه به ایام پیک و تعطیلات گذشته، تردد مردم از محور های شمالی و شرقی کشور با ترافیک نسبتا شدید همراه بوده است؛ گلستان یکی از استان هایی است که در محور شمال به شرق قرار دارد و روزانه تعداد بالایی از مسافران از این استان عبور می‌کنند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32752

دیدگاه شما

آخرین اخبار