شروع به کار اولین اتوبوس‌های برقی ایرانی در کرج
کد خبر: ۳۲۹۳۹ | تاریخ انتشار : ۲۹-۰۶-۱۴۰۲ - ۸:۱۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شهردار کرج با تأکید بر اینکه برای حفظ محیط زیست چاره‌ای جز استفاده از سوخت‌های پاک نداریم گفت: اولین اتوبوس‌های برقی ایرانی در کرج شروع به کار می‌کنند.

به گزارش ماشین نیوز ؛مهرداد کیانی شهردار کرج در حاشیه بازدید از یکی از خودروسازان داخلی به خبرنگاران گفت: از اقدامات مهمی که می‌تواند به حفظ محیط زیست در کلانشهرها کمک کند بهره بردن از سوخت‌های پاک است.

وی بیان کرد: در این دیدار که  به منظور توسعه ناوگان حمل و نقل عمومیِ کلانشهر کرج برگزار شده بود بر استفاده از سوخت‌ پاک به جای سوخت فسیلی تاکید شد.

شهردار کرج گفت: مدیریت مصرف سوخت از موضوعاتی است که مجموعه شهرداری کرج را بر آن داشت به سمتِ توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با استفاده از سوخت‌های پاک، گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با استفاده از اتوبوس‌های برقی محور نشست امروز بود، اضافه کرد: تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی به چرخه خدمت‌رسانی افزوده خواهد شد و در واقع می‌توان گفت که اولین اتوبوس‌های برقی ایران در خدمت مردم کرج قرار خواهند گرفت.

کیانی خاطرنشان کرد: انسان‌محور کردن شهرها با ایجاد پیاده‌راه‌ها و توسعه مسیرهای دوچرخه در کنار استفاده از سوخت‌ پاک می‌تواند ضمن بالا بردن ضریب سلامتی شهروندان به حفظِ محیط زیست هم کمک کند.  همه در مقابل محیط زیست و حفظ این میراث طبیعی و گران‌بها مسئول هستیم و باید برای آن تلاش کنیم.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=32939

دیدگاه شما

آخرین اخبار