استقرار عوامل گشت تاکسیرانی در ۶۰ نقطه تهران
کد خبر: ۳۳۱۶۸ | تاریخ انتشار : ۰۳-۰۷-۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

جلسه ستاد استقبال از مهر با حضور مسئولان شهری و راهور تهران در مرکز کنترل ترافیک تهران برای رصد ترافیک پایتخت با بازگشایی مدارس برگزار شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه ستاد استقبال از مهر با بیان اینکه ما در ستاد استقبال از مهر ۵ کارگروه ویژه داشتیم، گفت: این ۵ کارگروه در قالب ستاد استقبال از مهر برگزار شد و فضای خوبی را در شروع مهرماه در بحث سخت افزاری مانند نوسازی ناوگان رقم زد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس در خطوط شاغل جاری هستند، گفت: در مترو ۶ رام قطار به ناوگان و حدود ۱۹۰ دستگاه ون نیز در طرح شاتل سرویس به شهر اضافه شده است.

هرمزی با اشاره به اینکه استفاده از خدمات حمل و نقلی برای محصلین در مهرماه رایگان است، افزود: دیگر شهروندان می توانند از بستر الکترونیک استفاده کنند و از تخفیف ۳۰ درصدی بهره مند شوند. همچنین ۶ مرکز معاینه فنی نیز به سرویس های مدارس اختصاص پیدا کرده است.

جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران نیز که در جلسه ستاد استقبال از مهر شهرداری تهران حضور داشت با بیان اینکه امروز نمودی از تلاش همکاران ما در تمام نهادهایی است که برای شروع مهرماه تلاش کردند. ضمن تشکر  از تمام تلاش‌های صورت‌گرفته، گفت: البته لجستیک یک بخش عمده از کار ماست؛ همه اینها الزاما برای مدیریت ترافیک مورد نیاز است اما به موازات این تلاش‌ها مدیریت دستگاه‌ها و نیروی انسانی هم موضوع بسیار مهمی است و از همه دستگاه‌ها تقاضا دارم تا با مدیریت نیروی انسانی، به تردد روان معابر پایتخت و مدیریت عبور و مرور کمک کنند.

همچنین در ادامه جلسه مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی هم با بیان اینکه از روز شنبه ۲۰۴۷ دستگاه اتوبوس برای اول مهر شاغل جاری داشتیم، اظهار کرد: روز اول مهر اولین متروباس بعد از حدود ۵ سال به صورت آزمایشی تست گرم خود را آغاز کرد امروز هم دومین دستگاه در خط خاوران – آزادی تست گرم خود را آغاز می‌کند.

درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز در جلسه ستاد استقبال از مهر گفت: امروز از صبح تا الان در خطوط مترو مشکل خاصی دیده نمی شود و امیدواریم پیک صبحگاهی را پشت سر بگذاریم.

همچنین پوریا علیمردانی مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهر تهران با بیان اینکه برای کنترل وسایل نقلیه باری در صبح از مبدا با توجه به فعالیت سامانه «بار بر» از صبح امروز ممنوعیت ورود کامیون های غیر از مواد آرد و سوختی به محدوده های ممنوع تهران اتفاق افتاده است، افزود: اگر تخلفی پیش بیاید از طریق پلیس راهور جلوگیری می شود.

در ادامه علوی زاده معاون سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی با بیان اینکه امسال بحث سرویس مدارس استثنایی مرتفع شد و دانش آموزان این مدارس به صورت رایگان از سرویس استفاده می‌کنند، اظهار کرد: عوامل گشت سازمان تاکسیرانی در ۶۰ نقطه مستقر هستند و از امروز اطلاعات رانندگان در سامانه بارگذاری می‌شود. همچنین تیپ قرارداد سرویس مدارس هم از امروز در سایت بارگذاری می شود.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=33168

دیدگاه شما

آخرین اخبار