تست گرم دو «متروباس» در پایتخت با موفقیت انجام شد
کد خبر: ۳۳۳۳۰ | تاریخ انتشار : ۰۵-۰۷-۱۴۰۲ - ۹:۲۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به موفقیت آمیز بودن تست گرم دو دستگاه متروباس درباره علت عدم استفاده از متروباس در سال های گذشته، گفت: ۴ دستگاه متروباس در اتوبوسرانی داریم که به دلیل نواقص فنی متعدد در ۵ سال گذشته هیچ سرویسی نداده اند.

به گزارش ماشین نیوز ؛مهدی علیزاده با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت و توان اتوبوسرانی برای خدمات رسانی استفاده شود، گفت: بعد از ۵ سال توقف از ابتدای هفته جاری یک دستگاه متروباس را در خط دو (پایانه خاوران _ پایانه آزادی) به صورت آزمایشی و تست گرم فعال کردیم.

وی با اشاره به اینکه دلیل توقف این اتوبوس در تست گرم وقفه ۵ ساله و نقص فنی متعدد بوده است، ادامه داد: دومین دستگاه متروباس نیز به همت همکاران پر تلاش بنده در اتوبوسرانی در خط دو فعال شده که ان شاءالله دو دستگاه متروباس باقی مانده هم تا پایان مهر ماه به چرخه خدمات رسانی اضافه خواهند شد.

علیزاده با بیان اینکه این اتوبوس ها دارای ۲۵ متر طول بوده و هیبریدی هستند و در هر سرویس با احتساب ظرفیت ایستاده بالغ بر  ۲۰۰ نفر را جابجا می کنند، گفت: با رفع نواقص این اتوبوس ها، از ظرفیت خوب آنها هم در خطوط استفاده خواهیم کرد.

تعداد ناوگان فعال جاری در تهران تا پایان مهر از ۲۰۵۰ به ۲۳۰۰ اتوبوس می‌رسد 

وی در خصوص اقدامات این شرکت در مهر ماه برای نوسازی و بازسازی ناوگان، گفت: بر اساس وعده ای که برای ۶ ماه اول سال داده بودیم، توانستیم ۴۳۰ دستگاه اتوبوس را بازسازی و نوسازی کنیم و طبق برنامه‌ریزی‌ها و قراردادهای منعقد شده در حوزه، تعداد ناوگان فعال جاری را از ۱۷۵۰ دستگاه به حداقل ۲۰۵۰ دستگاه فعال جاری رساندیم و ان شاءالله تا پایان مهر این تعداد به ۲۳۰۰ دستگاه افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به عمر بالای ناوگان امیدواریم با تحقق برنامه های نوسازی و بازسازی، بتوانیم خدماتی شایسته شهروندان گرامی ارائه دهیم.

منبع:ایسنا

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=33330

دیدگاه شما

آخرین اخبار