انجام معاینه فنی خودروها در مقابل درب منازل
کد خبر: ۳۳۳۳۲ | تاریخ انتشار : ۰۵-۰۷-۱۴۰۲ - ۹:۵۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از انجام معاینه فنی در درب منازل در ۶ ماهه دوم سال جاری خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ شادی مالکی؛ مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو با رویکرد ارتقای ایمنی و کاهش آلودگی هوا که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد برگزاری نخستین همایش ملی معاینه فنی در کشور هستیم چرا که صنعت معاینه فنی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است، به طوری که در گذشته ما در تأمین تجهیزات معاینه فنی در مراکز بودیم ولی امروزه با توجه به رشد این صنعت در کشور ما به سمت کیفی سازی خدمات در حوزه معاینه فنی گام برداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: نخستین همایش ملی معاینه فنی خودروها امروز در تالار آمفی تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران به عنوان یکی از مراکز علمی معتبر در کشور برگزار می‌شود که این نشان از جایگاه صنعت معاینه فنی در کشور ما است.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه با انجام معاینه فنی می‌توان از بسیاری از تصادفات درون‌شهری و برون شهری جلوگیری کرد، گفت: به عنوان مثال وقتی که شهروندان خودروهای خود را به مراکز معاینه فنی می‌برند در صورتی که نقصی در ترمزهای خودرو باشد این نقض‌ها با انجام معاینه فنی مرتفع می‌شود و این مسائل می‌تواند باعث کاهش تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری شود.

مالکی با بیان اینکه مراکز معاینه فنی مشکلات و چالش‌های متعددی را دارند گفت: در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو قرار است به این مسائل پرداخته شود.

وی در ادامه در خصوص آغاز به کار پرتابل‌های جدید معاینه فنی در درب منازل گفت: یکی از اقدامات مناسب در این دوره از مدیریت شهری این است که علاوه بر توسعه مراکز ثابت معاینه فنی خطوط سیار نیز توسعه و گسترش پیدا کرده اند به طوری که در سنوات گذشته هفت خط سیار راه‌اندازی شده بود که امسال ۸ خط به خطوط قبلی افزوده و تعداد خطوط سیار به ۱۵ خط رسیده است. همچنین برنامه‌ریزی از سوی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران انجام شده است تا در ۶ماهه دوم سال جاری پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در این خصوص توضیح داد: این کار برای نخستین بار است و به همین جهت ما با کارخانجات سازنده وارد مذاکره شده ایم و ان‌شاءالله تا در شش ماه دوم سال جاری شاهد فعالیت یک الی دو دستگاه پرتابل معاینه فنی در مقابل درب منازل خواهیم بود.

مالکی در خصوص تعرفه پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این پرتابل‌ها به صورت کوتاه مدت در برج‌های مسکونی واحدهای متمرکز و ارگان‌های دولتی استقرار پیدا می‌کنند با تعرفه آنها نیز مشخص است به طوری که در حال حاضر تعرفه معاینه فنی خودروهای سبک ۹۲ هزار تومان و خودروهای سنگین ۱۱۹ هزار تومان محاسبه می‌شود و در طرح معاینه فنی درب منازل هزینه‌ای نیز بابت جابجایی پرتابل‌های معاینه فنی از شهروندان و مراجعه‌کنندگان اخذ خواهد شد.

 در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودروها، سردار تیمور حسینی؛ جانشین رئیس پلیس راهور ناجا، سمیه رفیعی؛ رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و احسان متولیان؛ دبیرکل مجمع کلان شهرهای ایران حضور خواهند داشت.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=33332

دیدگاه شما

آخرین اخبار