نقش‌آفرینی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حمایت از تولید داخلی
کد خبر: ۳۳۵ | تاریخ انتشار : ۰۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

سید البرز حسینی، نماینده خدابنده در مجلس یازدهم، تنظیم و کنترل بازار را یکی از مهم‌ترین کارکردهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای دانست .

به گزارش ماشین نیوز ؛نماینده خدابنده در مجلس یازدهم ، تداوم تولید در کارخانه‌ها را یکی از مهم‌ترین مزایای فروشگاه‌های زنجیره‌ای ذکر کرد و گفت: تداوم فعالیت و تولید در کارخانه‌ها به امر اشتغال در کشور کمک فراوانی می‌کند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت حمایت از کالاهای ایرانی و نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این زمینه گفت: یکی از مؤلفه‌های حائز اهمیت در فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای فراهم شدن بستر فعالیت و عرضه برای حمایت از کالاهای ایرانی است. در حال حاضر بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در راستای حمایت از تولیدات داخلی فقط کالاهای داخلی را به فروش می‌رسانند که اهمیت زیادی دارد.
حسینی یکی از مزایای اصلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای را فرصت انتخاب و حق انتخاب برای مشتری دانست و گفت: در این فروشگاه‌ها عموماً مشتری با تنوع جنس روبرو است و می‌تواند بر اساس سلیقه شخصی خود اقلام موردنیاز را انتخاب کند.
نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی تداوم تولید در کارخانه‌ها و حذف واسطه‌ها را یکی دیگر از مزایای فروشگاه‌های زنجیره‌ای برشمرد و گفت: فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث می‌شود کارخانه‌های داخلی نیز به تولید خود ادامه دهند که این موضوع به افزایش اشتغال در کشور هم کمک می‌کند. درواقع با تداوم فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای چرخ کارخانه‌ها هم به حرکت درمی‌آید. از طرفی نوع عملکرد فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث می‌شود واسطه‌ها در موضوع توزیع کالا حذف شود که این امر به کاهش قیمت منجر می‌شود. حسینی افزود: حضور واسطه‌ها همیشه منجر به افزایش قیمت محصول یا خدمت می‌شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای را عاملی برای کاهش تردد در شهرهای بزرگ دانست و گفت: وقتی شخصی بخواهد اقلام موردنیاز خود را خریداری کند و بتواند همه اقلام را از یک مکان تهیه کند دیگر مجبور نیست در نقاط مختلف شهر تردد کند. در شهرهای بزرگ وجود این فروشگاه‌ها برای حمل‌ونقل و نظم‌بخشی رفت‌وآمد هم مؤثر هستند.
حسینی دیگر ثمرات این فروشگاه‌ها را شفافیت قیمت‌ها دانست و گفت: این فروشگاه‌ها تنوع انتخاب برای مشتریان ایجاد می‌کند که برای بسیاری از مشتریان اهمیت زیادی دارد. نماینده خدابنده در مجلس حرکت به سمت خرید اینترنتی را نیز ضروری دانست و گفت: لازم است فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیرساخت‌های مربوط به خرید اینترنتی را در کشور فراهم کنند تا مشتریان بتوانند به‌راحتی اقلام موردنیاز خود را تهیه کنند.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=335

دیدگاه شما

آخرین اخبار