راه‌حل کاهش آلودگی هوا توسعه حمل‌ونقل عمومی است
کد خبر: ۳۳۵۳۰ | تاریخ انتشار : ۰۹-۰۷-۱۴۰۲ - ۹:۵۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس شورای شهر تهران گفت: راه حل کاهش آلودگی هوا توسعه حمل‌ونقل عمومی است.

به گزارش ماشین نیوز ؛مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصد و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه علت ترافیک را همه می‌دانند، اظهار کرد: ما بیش از ظرفیت خیابان‌ها خودرو داریم و مردم بیشتر از خودروهای شخصی و تک‌سرنشین استفاده می‌کنند و اگر این خودروها جمع‌آوری شوند و با اتوبوس‌ها تردد کنند از تعداد وسایل شخصی کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم می‌گویند باید در صف بایستند تا به وسایل حمل‌ونقل عمومی دسترسی پیدا کنند، افزود: چند روز دیگر آلودگی و وارونگی هوا پیش می‌آید و بحث سال‌های قبل تکرار می‌شود. باید ببینیم کشورهای دیگر چه کردند؛ در پکن که سال‌ها به عنوان یک شهر آلوده محسوب می‌شد با اصلاح سوخت و توسعه وسایل حمل‌ونقل عمومی بهبود پیدا کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه باید ترددها تا جایی ممکن کاهش پیدا کند، تاکید کرد: همین که دولت می‌گوید نیازی نیست برای کسب پروانه به چند اداره مراجعه کنند، اگر عملیاتی شود، از میزان تردد خواهد کاست.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال علاوه بر۱۷ هزار میلیارد تومان رقم پیش‌بینی شده ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تامین وسایل حمل‌ونقل عمومی پیش‌بینی کردیم، اظهار کرد: ۳ برابر این بودجه برای اتوبوس و مترو قرارداد منعقد شده است.

چمران با بیان اینکه دیروز تعدادی اتوبوس وارد ناوگان شد، گفت: البته این تعداد ما را راضی نمی‌کند و پیگیری می‌کنیم و فشار وارد خواهیم کرد که اتوبوس‌سازان دستگاه‌هایی را که قول داده بودند، تامین کنند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=33530

دیدگاه شما

آخرین اخبار