تردد کامیون‌ها در شب‌های قدر ممنوع شد
کد خبر: ۴۲۸۳ | تاریخ انتشار : ۳۰-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران تمهیدات پلیس برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سردار محمدحسین حمیدی در تشریح تمهیدات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی برای شب‌های قدر گفت:‌ پلیس راهور تهران بزرگ در شبهای قدر تمهیدات ویژه ترافیکی خواهد داشت و مأموران ما با حضور صددرصدی در اطراف محل‌های برگزاری مراسم شب قدر به خصوص امام زاده ها، تکایا و حسینیه‌ها نسبت به تسهیل تردد و نظم بخشیدن به رفت و آمد خودروهای سواری، موتورسیکلت‌ها و شهروندان اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در برگزاری این مراسم‌ها ممکن است برخی از معابر فرعی موقتا و برای برگزاری مراسم مسدود شود، تأکید کرد: ممکن است برخی معابر در اختیار مراسم قرار گیرد و محدودیت های تردد مقطعی در آن داشته باشیم که در همین راستا از شهروندان می‌خواهیم که با پلیس همکاری داشته باشند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین از ممنوعیت تردد کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین در شب‌های قدر خبر داد و گفت:‌ در حالت عادی این کامیون‌ها از  ساعت ۲۳ تا ۵ بامداد اجازه تردد در معابر را دارند، اما در شب‌های قدر تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در معابر شهر تهران ممنوع است و پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

وی از شهروندان خواست که برای حضور در مراسم‌های شب قدر تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. البته مأموران پلیس راهور با حضور در معابر، راهنمایی لازم را برای پارک خودروهای شرکت کنندگان در مراسم انجام خواهند داد.

سردار حمیدی در همین خصوص هشدار داد:‌ با توجه به اینکه بسیاری از حاضرین در مراسم شب قدر و مراسم عزاداری شب شهادت مولای متقیان علی (ع) با پوشش تیره حاضر خواهند شد رانندگان باید با دقت و توجه لازم و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تردد کرده و از توقف و پارک خودرو در محل های ممنوع که منجر به سلب آسایش دیگران و بر هم زدن نظم است خودداری کنند. همچنین عابران پیاده نیز از محل‌های مناسب و مجاز تردد کرده و از حضور و ایستادن در نقاط کور پرهیز کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان گفت:‌ تیم‌های محسوس و نامحسوس پلیس و همچنین گشتی‌ها در ایام شب قدر در بزرگراه‌ها نیز حضور خواهند داشت.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4283

دیدگاه شما

آخرین اخبار