فراخوان ۲۸۰ هزار خودروی تویوتا در آمریکا به علت نقص فنی
کد خبر: ۴۳۰۷۲ | تاریخ انتشار : ۰۹-۱۲-۱۴۰۲ - ۹:۱۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت ژاپنی تویوتا فراخوان ۲۸۰ هزار خودروی پیکاپ و شاسی بلند را در ایالات متحده به دلیل مشکل گیربکس که می‌تواند باعث حرکت خودرو حتی در حالت دنده خلاص شود، اعلام کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛این شرکت روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت که “بعضی از قسمت‌های گیربکس ممکن است هنگامی که دنده خودرو وارد حالت خلاص می‌شود، فوراً درگیر نشوند.”

تویوتا در ادامه نوشت: این موضوع می‌تواند باعث شود که انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها ادامه پیدا کند و “اجازه دهد خودرو زمانی که روی سطح صافی قرار دارد و ترمز ندارد، با سرعت کم به جلو حرکت کرده  و خطر تصادف را افزایش دهد.

مدل‌هایی که در این فراخوان ذکر شده است شامل برخی خودروهای تویوتا توندرا و لکسوس LX 600 می‌شوند که بین سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ تولید شده‌اند. همچنین شامل مدل‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ تویوتا سکویا می‌شود.

این شرکت همچنین اعلام کرد که نرم‌افزار گیربکس این خودروها را برای مالکان آن‌ها به‌صورت رایگان به‌روزرسانی می‌کند و تا اواخر آوریل به آن‌ها اطلاع داده می‌شود تا خودروهای خود را به نمایندگی تویوتا یا لکسوس بیاورند.

این فراخوان تقریباً یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که تویوتا از صاحبان ۵۰۰۰۰ وسیله نقلیه خواست به دلیل مشکل کیسه هوا که می‌تواند باعث “آسیب جدی یا مرگ” شود، خودروهای خود را رانندگی نکنند.

این خودروساز در هشداری با عنوان “رانندگی نکنید” اعلام کرد که خودروهایی که فراخوان شده‌اند همان مشکل خودروهایی را دارند که در فراخوان کیسه هوای تاکاتا” نقش داشته است.

در ماه دسامبر نیز، تویوتا به طور جداگانه اعلام کرد که بیش از یک میلیون خودرو را در ایالات متحده به دلیل نقص فنی در سیستم باز شدن کیسه هوا، فراخوان می‌کند.

این خودروساز در ماه نوامبر همچنین ۱.۸۵ میلیون خودروی اسپرت RAV4 را در آمریکا به دلیل خطر آتش سوزی ناشی از نصب باتری‌های جایگزین فراخوان کرد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=43072

دیدگاه شما

آخرین اخبار