توصیه به جانبازان مشمول دریافت خودروهای وارداتی
کد خبر: ۴۳۰۹۶ | تاریخ انتشار : ۰۹-۱۲-۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مذاکرات ابتدایی بین ما با بانک دی و ملی انجام شده که آن دسته از عزیزانی که منبع مالی کافی ندارند و مشکل تامین نقدی دارند بتوانند از این طریق با مشارکت بانک کار خود را انجام دهند که چون قانون خودرو را برای ایثارگران دیده این عزیزان به خودرو برسند و بعد تصمیم بگیرند آن را نگه دارند یا بفروشند.

به گزارش ماشین نیوز ؛ امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت واردات خودرو برای جانبازان گفت: مسئولیت تهیه و واردات طبق قانون با وزارت صمت هست. آنطور که مطلع هستم عزیزان در وزارت صمت کار خود را انجا داده اند، اولویت بندی هم شده است و بر اساس اولویت ها ثبت نام ها شروع شده است.

وی افزود: خودروهایی که امکان وارداتش هست در سامانه گذاشته شده بود و باز اصلاحاتی انجام شد چون سبد تغییر کرد و خودروهای جدید وارد شد آنها مجددا بارگذاری داده شده و اجازه اصلاح به عزیزان داده اند چون کسانی که قبلا ثبت نام کرده بودند ممکن است در سبد جدید بخواهند متقاضی خودروی جدید باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: این کار در فرآیند اجرایی است و ان‌شاالله به تدریج با تامین ارز به ترتیب از جانبازان ویژه، جانبازان ۷۰ درصد و بعد هم جانبازان ۵۰ درصد به بالا بر اساس اولویت ذره ذره فرآینده اجرایی انجام می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی در مورد اینکه برخی می‌گویند قیمت خودروهای وارداتی خیلی بالاست و جانبازان قادر به پرداخت این مبالغ نیستند و این باعث دلالان سراغ آنها بروند، گفت: توصیه می کنیم این کار را نکنند چون قانون به جانباز این اجازه را داده است نه به کسی دیگر و بعد ممکن است ایجاد اشکال کند و پرونده های بلاوجه دادگاهی درست کند ضمن اینکه مذاکراتی را بنیاد شهید با برخی بانک ها و بعضی خودروسازانی که اجازه واردات هم دارند شروع کرده است که بتواند یک کار لیزینگی برای کسانی که خودشان منبع مالی ندارد انجام دهد.

وی گفت: هنوز مذاکرات نهایی نشده است مذاکرات ابتدایی بین ما با بانک دی و ملی انجام شده که آن دسته از عزیزانی که منبع مالی کافی ندارند و مشکل تامین نقدی دارند بتوانند از این طریق با مشارکت بانک کار خود را انجام دهند که چون قانون خودرو را برای ایثارگران دیده این عزیزان به خودرو برسند و بعد تصمیم بگیرند آن را نگه دارند یا بفروشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نگران این بحث هایی هستم که اتفاق افتاده چون هنوز حواله‌ای صادر نشده و قرار هم نیست حواله‌ای صادر شود، بلکه معرفی برای ثبت نام است و تمام فرآیند تحت نظارت وزارت صمت است و خودرو به جانباز تحویل می شود و به عبارتی ممکن است عوارضی ایجاد کند که افراد چه خریدار چه فروشنده در این بازار مکاره دچار ضرر و زیان و مشکل شوند و موجب دردسر برای خود اشخاص خواهد شد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=43096

دیدگاه شما

آخرین اخبار