عربستان ۱۰۰هزار خودروی برقی شرکت لوسید را می خرد
کد خبر: ۴۶۰۲ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خودروسازی الکتریکی لوسید روز سه‌شنبه اعلام کرد قراردادی را با دولت عربستان سعودی برای خرید ۱۰۰۰۰۰ دستگاه خودروی خود طی ۱۰ سال آینده امضا کرده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛لوسید در بیانیه‌ای اعلام کرد عربستان سعودی متعهد به خرید ۵۰۰۰۰ وسیله نقلیه بر اساس این توافق است و امکان خرید ۵۰۰۰۰ خودروی اضافی هم در بازه زمانی ده ساله وجود دارد.

پس از اعلام این خبر، ارزش سهام لوسید در معاملات طولانی مدت ۵.۴ درصد افزایش یافت. این معامله حاصل پیوند عمیق بین این شرکت مستقر در کالیفرنیا و عربستان سعودی است که صندوق سرمایه‌گذاری عمومی آن بزرگترین سهامدار لوسید بوده و حدود ۶۱ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

لوسید که در حال حاضر خودروهای خود را در کارخانه‌ای در آریزونا تولید می‌کند، همچنین قصد دارد اولین کارخانه تولیدی خود در خارج از آمریکا را در اواخر سال جاری در عربستان سعودی بسازد و انتظار دارد در نهایت تا ۱۵۰۰۰۰ خودرو در سال تولید کند.

لوسید گفت که انتظار می‌رود خودروهای خریداری شده توسط دولت سعودی از هر دو کارخانه تهیه شوند. انتظار می‌رود تحویل این خودروها حداکثر تا سال ۲۰۲۳ آغاز شود و تعداد سفارش‌ها در ابتدا بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دستگاه در سال بوده و از سال ۲۰۲۵ به ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دتسگاه افزایش یابد.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4602

دیدگاه شما

آخرین اخبار