کاهش تحویل خودرو و افزایش درآمد مرسدس بنز!
کد خبر: ۴۶۰۸ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مرسدس بنز در حالی که تحویل خودروهای سواری ۱۰ درصد کاهش یافت، شاهد افزایش درآمد قبل از بهره و مالیات (EBIT) به ۵.۲ میلیارد یورو (۵.۵۴ میلیارد دلار) در سه ماهه اول بود و مشکلات زنجیره تامین را با قیمت‌های بالا جبران کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛بخش خودروهای مرسدس بنز حاشیه سود تعدیل شده ۱۶.۴ درصدی را در مقایسه با ۱۲.۶ درصدی برای وانت‌های مرسدس بنز گزارش کرده است.

این خودروساز برتر، دستورالعمل خود را برای سال تایید کرد و انتظار داشت حاشیه سود تعدیل شده ۱۱.۵ تا ۱۳ درصدی در بخش خودرو داشته باشد اما هشدار داد که اثرات بدتر جنگ، محدودیت‌های کرونایی و کمبود نیمه هادی‌ها می‌تواند چشم‌انداز آن را تغییر دهد.

تعدیل فعالیت‌های تجاری در روسیه، جایی که مرسدس بنز پس از حمله این کشور به اوکراین، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد، هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۹ میلیون یورو را متحمل شد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: تشدید وضعیت فعلی می‌تواند عواقب منفی قابل‌توجهی برای تجارت مرسدس بنز داشته باشد.

 این سازمان انتظار دارد که گلوگاه‌های زنجیره تامین نیمه‌هادی‌ها و سایر محصولات با توجه به محدودیت‌های کرونایی در چین به عنوان دلیل عدم اطمینان بیشتر برای تولید و توسعه بازار، نتایج تاثیرگذاری در سال داشته باشد.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4608

دیدگاه شما

آخرین اخبار