فراخوان هزاران خودروی هیوندای در کانادا
کد خبر: ۴۶۳۸۷ | تاریخ انتشار : ۲۴-۰۲-۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت هیوندای کره جنوبی ۳۵۰۸ دستگاه خودرو در کانادا و ۱۳۵۱۱ دستگاه دیگر را در ایالات متحده به دلیل نقص در عملکرد خودرو فراخواند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سازمان حمل‌ونقل کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که در خودروهای فراخوان شده، “شاید دریچه چرخش گاز اگزوز (EGR) به درستی ساخته نشده باشد.

در خودروهایی که چنین نقصی وجود دارد، ممکن است یک اتصال کوتاه الکتریکی رخ دهد و این امر می‌تواند باعث از دست رفتن نیرو در چرخ‌های خودرو شود.

شرکت تابعه هیوندا یعنی جنسیس نیز اعلام کرد ۴۵۷۰ خودروی گران‌قیمت و شاسی‌بلند خود را که ممکن است آن‌ها نیز نیروی محرکه خود را از دست بدهند، فرا می‌خواند.

البته علت این فراخوان موضوعی کاملاً متفاوت است که در فراخوان قبلی در سایت سازمان حمل‌ونقل کانادا (۲۰۲۳-۵۰۵) به آن اشاره شده است.

هیوندای می‌گوید در برخی خودروها، دمای بالای بیرون می‌تواند باعث از کار افتادن پمپ بنزین در فشار کم و سخت کار کردن موتور خودرو شود به طوری که ممکن است اصلاً روشن نشود. همچنین می تواند منجر به کاهش قدرت موتور در جاده شود.

بر اساس این گزارش، به مالکان اطلاع داده خواهد شد که باید وسیله نقلیه خود را برای تعویض پمپ بنزین به نمایندگی ببرند، اما سازمان حمل و نقل کانادا تأکید کرد خودروهایی که تحت فراخوان قبلی تعمیر شده‌اند نیازی به تعمیر اضافی ندارند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=46387

دیدگاه شما

آخرین اخبار