نحوه خرید لاستیک دولتی اعلام شد
کد خبر: ۴۶۵۵۶ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۲-۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت گفت: برای خرید تایر الزامی به ثبت و استفاده از سامانه نیست بلکه می توان به فروشنده مراجعه و با دادن اطلاعات به فروشنده، تایر درخواست کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سودابه فرقانی معاون دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار کرد: تایر حساسیت ویژه‌ای در حمل و نقل دارد از این رو تولید و توزیع آن با حساسیت رصد می‌شود.

وی افزود: سال گذشته در خصوص تایرهای پرمصرف قواعدی از جمله استعلام از هویت، سند و مالک خودرو وضع شد تا تایر به دست مصرف کننده واقعی برسد و سودجویی انجام نشود.

فرقانی بیان کرد: هر متقاضی ۴ حلقه تایر می‌توانست دریافت کند اما نگرانی از افشاء اطلاعات ما را بر آن داشت در داشبورد سامانه تخصیص و توزیع کالا متقاضی اطلاعات را ثبت کند و با کد پیش ثبت نام و مراجعه حضوری به فروشنده بتواند درخواست خود را دریافت کند.

معاون دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت درباره مسائل و مشکلات سامانه گفت: الزامی برای ثبت و استفاده از سامانه کالا نیست بلکه می‌توان به فروشنده مراجعه و با دادن اطلاعات به فروشنده تایر درخواست کرد اما با توجه به دستورالعمل ابلاغی به محض اینکه قیمت حاشیه بازار با قیمت اصلی یکسان شود این سامانه و ثبت استعلام‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از سوداگری، سامانه راه اندازی شده که در صورت اصلاح قیمتها دیگر اجباری به این سامانه نخواهد بود.

فرقانی در پاسخ به استعلام‌های برخط در سامانه و ایرادهای متقاضیان عنوان کرد: امیدواریم با توجه به وضعیت تایر و قیمت گذاری ها این کالا سامان یابد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=46556

دیدگاه شما

آخرین اخبار