تخلفات مراکز اسقاط به سازمان تاکسیرانی اعلام شود
کد خبر: ۴۶۹۰ | تاریخ انتشار : ۱۰-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تاکسیرانان متقاضی فرآیند نوسازی خواست هر گونه تخلف و عدم رعایت تعهدات اعلامی از سوی مراکز اسقاط را به این معاونت اطلاع دهند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سید علی محتشمی‌پور، از تاکسیرانان متقاضی فرآیند نوسازی خواست هر گونه تخلف و عدم رعایت تعهدات اعلامی از سوی مراکز اسقاط را به این معاونت اطلاع دهند و گفت: در پی بازگشایی پاکت قیمت پایه پیشنهادی مراکز اسقاط برای تاکسی‌های فرسوده شهر تهران و بارگذاری آن بر روی سایت سازمان تاکسیرانی، از ابتدای سال ۱۴۰۱ متقاضیان امر نوسازی توانستند با مطالعه شرایط اعلامی اعم از قیمت اسقاط هر نوع تاکسی فرسوده، کسورات احتمالی ارزش اسقاط پرداختی به همراه خدمات ویژه تعهد شده هر مرکز، نسبت به انتخاب مرکز مدنظر خود اقدام کنند.

وی با اشاره به این امر که اقدام یاد شده با هدف حمایت از مالکین تاکسی‌های فرسوده در فرآیند نوسازی ناوگان تاکسی پایتخت در دستور کار قرار گرفته است افزود: از آنجا که در صورت مشاهده و گزارش هرگونه عدم پایبندی به تعهدات اعلامی از سوی مراکز اسقاط، سازمان تاکسیرانی تا پایان سال با آن مرکز قطع همکاری خواهد کرد، بنابراین از متقاضیان می‌خواهیم هرگونه تخلف احتمالی مرکز اسقاط انتخابی خود را در اولین فرصت به خدمتگزاران خود در معاونت فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اطلاع دهند.

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران در تشریح تخلفات احتمالی مراکز اسقاط افزود: عدم پرداخت حداقل ارزش اسقاط اعلامی به میزان تعهد شده به این سازمان و یا پرداخت این ارزش در مدت زمانی بیش از زمان تعهد شده، می‌تواند از محورهای تخلفات مراکز باشد. از سوی دیگر برخی مراکز اقدام به کسر ارزش اسقاط پرداختی، بیش از آنچه متعهد شده‌اند، می‌کنند که این امر نیز از مصادیق بارز تخلف است.

وی افزود: گاهی هم مشاهده شده برخی مراکز با تماس تلفنی و یا سایر روش‌ها، قیمتی بالاتر از میزان تعهد شده را با مالک تاکسی فرسوده در میان گذاشته ولی پس از انتخاب مرکز و مراجعه تاکسیرانان جهت اسقاط تاکسی از عمل به توافق قبلی سر باز می‌زنند.

محتشمی‌پور با اشاره به پیاده‌سازی ساز و کار رقابت سالم و سازنده میان مراکز اسقاط از ابتدای سال جاری تا کنون با روش انتخاب مرکز اسقاط تاکسی توسط شخص مالک تاکسی فرسوده بیان کرد: آنچه طی یک ماهه ابتدایی این طرح مشهود است، کاهش چشمگیر میزان شکایات تاکسیرانان از مراکز اسقاط و همچنین ایجاد نگاه احترام به جایگاه و حفظ حقوق مالکیت فردی تاکسیرانان شهر تهران است که از مهم‌ترین اهداف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به شمار می‌رود.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4690

دیدگاه شما

آخرین اخبار