اتوبوس‌های فعال تهران به ۳۱۵۰ دستگاه رسید
کد خبر: ۴۷۶۸۵ | تاریخ انتشار : ۲۳-۰۳-۱۴۰۳ - ۱۲:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: در این دوره مدیرت شهری، تعداد اتوبوس‌های فعال را به ۳۱۵۰ دستگاه اتوبوس رساندیم.

به گزارش ماشین نیوز ؛ مهدی علیزاده در مراسم رونمایی از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی اظهار کرد: نخستین اقدامی که زاکانی در آغاز فعالیت خود در شهرداری تهران انجام داد، انعقاد قرارداد ۱۷۵ دستگاه اتوبوس با ایران خودرو بود که نشان  می‌داد مدیریت شهر تهران اهتمام ویژه‌ای  برای توسعه حمل و نقل عمومی دارد.

وی با بیان اینکه می‌توانیم این نوید را به مردم بدهیم که ناوگان نوسازی شده شهر تهران به ۹۴۰ دستگاه رسیده است، ادامه داد: سال گذشته، پیش از دهه فجر ۵۴ خط غیرفعال و نیمه فعال توسط همکاران بنده در حوزه اتوبوسرانی فعال شد و اتوبوس‌هایی در مناطق ۵،۶،۲۱ و ۲۲ فعال شدند که موجب رضایتمندی نسبی شهروندان شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: علاوه بر این۲۳۴ دستگاه اتوبوس نیز اورهال کردیم و برای اورهال ۱۵۴ اتوبوس بخش خصوصی نیز یارانه پرداخت کردیم. بر این اساس تعداد اتوبوس‌های شاغل در شهر تهران را به ۳ هزار و ۱۵۰ دستگاه رساندیم.

وی با اشاره به اینکه از تولیدکنندگان اتوبوس‌های داخلی (عقاب افشان و اسنا) تشکر می‌کنیم که اتوبوس‌های با کیفیتی تحویل دادند، افزود: با کمک خودرو سرویس شهر ۴۱۶ دستگاه اتوبوس را در غرب تهران فعال کردیم و اتوبوس‌های رونمایی شده امروز در خطوط مناطق ۱۹،۱۷، ۸ ،۱۰ و ۲۰ شاغل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اینکه با ورود اتوبوس‌های نو  اتوبوس‌های فرسوده به تدریج از رده خارج می‌شوند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال با رشد اتوبوس های تولید داخل و اتوبوس‌های محل قرارداد چین، چهره شهر تغییر میکنه و باعث رضایتمندی مردم می‌شود.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=47685

دیدگاه شما

آخرین اخبار