شاسی‌بلند برقی سیتروئن برای رقابت می‌آید
کد خبر: ۴۸۰۹۰ | تاریخ انتشار : ۰۳-۰۴-۱۴۰۳ - ۷:۵۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت سیتروئن قصد دارد با نسخه جدید C۳ ایر کراس و با ارائه گزینه‌های مختلف پیشرانه، از جمله یک نسخه تمام الکتریکی، بازار خودروهای شاسی‌بلند کوچک را متحول کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛ این SUV خانوادگی پیش‌تر معرفی شده بود، اما اطلاعات زیادی در مورد مشخصات آن ارائه نشد.

این خودرو در حالی که یک نسخه هفت‌نفره هم دارد، اما مدل الکتریکی‌اش تنها با ۵ صندلی عرضه می‌شود. مدل الکتریکی سیتروئن C۳ ایرکراس از همان پیشرانه مدل کوچک‌تر e-C۳ استفاده می‌کند که شامل یک موتور ۱۱۱ اسب‌بخاری و یک باتری ۴۴کیلووات‌ساعتی است. درحالی که سیتروئن هنوز میزان رسمی شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو را منتشر نکرده است، انتظار می‌رود که ایرکراس الکتریکی به‌دلیل اندازه بزرگ‌ترش کمی کندتر از e-C۳ باشد. با این حال، شرکت اطمینان می‌دهد که این خودرو «عملکرد کافی برای حرکت در ترافیک روزمره» را ارائه می‌دهد.

تصاویر | شاسی‌بلند برقی سیتروئن برای رقابت می‌آید

سیتروئن C۳ ایرکراس الکتریکی با وعده‌ پیمایش ۳۰۰کیلومتر با یک بار شارژ کامل، عرضه می‌شود. کسانی که به محدوده بیشتری نیاز دارند، خوشحال خواهند شد بدانند که گزینه‌ باتری بزرگ‌تری از سال آینده در دسترس خواهد بود که محدوده پیمایش را به بیش از ۴۰۰کیلومتر افزایش می‌دهد. هر دو نسخه باتری می‌توانند با سرعت تا ۱۰۰ کیلووات (DC) شارژ شوند.

تصاویر | شاسی‌بلند برقی سیتروئن برای رقابت می‌آید

سیتروئن، مدل C۳ ایرکراس را با همان سیستم توقف هیدرولیکی C۳ تجهیز کرده است تا حتی با حضور ۷مسافر، سواری نرمی را تضمین کند. در داخل خودرو، نمایشگر هدآپ و صفحه نمایشگر لمسی ۱۰.۲۵ اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی وجود خواهد داشت. در نسخه‌های برتر، چندین پورت شارژ USB-C و پد شارژ بی‌سیم در دسترس خواهد بود.

قیمت مدل پایه بنزینی C۳ ایرکراس از ۱۹۴۰۰ یورو شروع می‌شود، اما مدل تمام الکتریکی با قیمت بسیار بالاتر یعنی ۲۷۴۰۰ یورو عرضه می‌شود. با این حال، با در نظر گرفتن یارانه‌های موجود برای خرید خودروهای برقی در برخی از کشورهای اروپایی، می‌تواند یک معامله خوب باشد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=48090

دیدگاه شما

آخرین اخبار