انتقاد شدید وزارت بازرگانی چین از اتحادیه اروپا
کد خبر: ۴۸۰۹۲ | تاریخ انتشار : ۰۳-۰۴-۱۴۰۳ - ۸:۰۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

وزارت بازرگانی چین تصمیم اتحادیه اروپا را برای افزایش تعرفه واردات خودروهای برقی این کشور محکوم و بروکسل را به تحمیل خواسته‌های غیرمنطقی در جریان تحقیقات خود در مورد این خودروها متهم کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛این در حالی است که خودروسازان اروپایی در تلاش هستند تا با ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک با همتایان چینی خود تأثیر این تعرفه‌ها را کاهش دهند.

اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی در مورد یارانه‌های دولت چین برای خودروسازان این کشور، اعلام کرد که قصد دارد از ۴ ژوئیه تعرفه‌های موقت این خودروها را به ۱۷.۴ تا ۳۸.۱ درصد افزایش دهد.

هه یادونگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین، روز پنجشنبه از اتحادیه اروپا به دلیل “تقاضای دریافت بیش از حد اطلاعات” درباره شرکت‌های چینی انتقاد کرد و مدعی شد که این الزامات از استانداردهای تحقیقات درباره این یارانه‌ها فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه “شرکت‌های چینی همکاری گسترده‌ای داشتند و جزئیات جامعی در زمینه تولید، فناوری و فرمول‌های محصول ارائه کردند”، افزود: با وجود این همکاری، اتحادیه اروپا آنها را به عدم رعایت این موارد متهم کرده و تعرفه‌های تنبیهی وضع کرده است.

چین از اعلام اقدامات تلافی جویانه فوری خودداری کرد، اما بر تعهد خود برای حفاظت از منافع شرکت‌های این کشور تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، افزایش تعرفه‌ها نشان دهنده تشدید مناقشه تجاری دو طرف است که ریشه در نگرانی‌های اروپا در مورد یارانه‌های پکن دارد که ادعا می شود رقابت عادلانه در بخش خودروهای الکتریکی را تضعیف می‌کند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=48092

دیدگاه شما

آخرین اخبار