دومین خودرو گروه بهمن در ریل بورس کالا
کد خبر: ۴۸۶۸ | تاریخ انتشار : ۱۷-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

سخنگوی شرکت بورس کالای ایران از وجود زیر ساخت‌های لازم برای عرضه خودروی شاهین در بورس کالا خبر داد و افزود: پس از شاهین،دومین خودرو از گروه بهمن خودرو در راه بورس است.

به گزارش ماشین نیوز ؛محمد حسنی سعدی گفت: با توافقات انجام شده میان بورس کالا و شرکت خودرو سازی بهمن، دومین خودرویی که به طور رسمی پذیرش و کارهای اداری آن انجام شده با نام “وانت کارا” از محصولات گروه بهمن در راه ورود و عرضه در بورس کالای ایران است.

وی ادامه داد : طبق پیش بینی‌ها،این خودرو در سال ۱۴۰۱ باید ۱۵ هزار دستگاه تولید داشته باشد و بر همین اساس ،۵۰ درصد از این تیراژ ( حدود ۷ هزار و ۵۰۰ ) دستگاه در بورس کالا عرضه خواهد شد.

حسنی سعدی درباره آخرین وضعیت خودروی شاهین در بورس کالا گفت: در مدتی که بورس کالا، برای عرضه محصولات خودرو سازان اعلام آمادگی کرد،گروه خودرو سازی سایپا ابراز تمایل بیشتری نسبت به دیگر تولیدکنندگان این محصول نشان داد و درحال حاضر شرکت سایپا خودرو شاهین خودش را پذیرش کرد و مقرر شد امسال، ۸۰ درصد حجم تولید این خودرو در حدود( ۲۰ هزار خودرو)تولید و ۱۶ هزار دستگاه از این تیراژ در بورس کالا عرضه شود،در همین ارتباط تا کنون مراحل اداری عرضه شاهین انجام شده اما تاریخی برای عرضه نهایی تعیین نشده است.

سخنگوی بورس کالا اضافه کرد: به نظر می‌رسد اگر سایپا پیگیری بیشتری نشان دهد، به زودی شاهد عرضه این خودرو در بورس کالا خواهیم بود.

حسنی سعدی خاطرنشان کرد: عرضه خودروی شاهین، فقط یک توافق است،عرضه کننده حق دارد اگر نخواست از این بستر استفاده نکند و ما اهرمی برای اجبار به عرضه در بورس کالا نداریم.

سخنگوی بورس کالا گفت: با پیگیری‌های انجام شده و مجوزهای صادره از سوی سازمان بورس، متقاضیان با کد دستوری سجامی خود، بدون اخذ کد جدیدی می‌توانند اقدام به ثبت سفارش خودرو در رینگ معاملاتی بورس کالا کنند. در ضمن، برای ثبت سفارش اشخاص حقیقی تا این لحظه محدودیت خاصی در نظر گرفته نشده است . اما به احتمال زیاد برای هر کد فقط یک معامله وجود خواهد داشت و بیشتر از آن مقدور نیست.

حسنی سعدی افزود: سازوکار بورس کالا بر اساس عرضه و تقاضا بنا شده و برای کشف قیمت ،هیچ‌گونه اعمال نظر و قدرتی صورت نمی‌گیرد، بنابراین قیمت‌گذاری منصفانه خواهد بود و از قیمت‌گذاری دستوری خبری نیست.

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4868

دیدگاه شما

آخرین اخبار