کمبود پلاک نداریم
کد خبر: ۵۲۰۸ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۲-۱۴۰۱ - ۹:۱۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی
پلیس راهور:

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور انتظامی کشور گفت: شماره گذاری خودروی ۱۴۰۰ با مدل امسال، خلاف قوانین و مقررات است و شماره گذاری زیر بار نرفته است.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور انتظامی کشور در واکنش به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر عدم شماره گذاری خودروهای یک خودروسازی به دلیل کمبود پلاک اظهار داشت: مرکز شماره گذاری پلیس راهور هیچ مشکلی در خصوص پلاک نداشته و هم اکنون انبار پلاک خودروسازان پر است؛ اما خودرویی برای شماره گذاری وجود ندارد.

وی گفت: در انبار پلاک سایپا ۴۰۰۰۰ پلاک و همچنین در انبار پلاک ایران خودرو ۴۵ هزار پلاک نصب نشده وجود دارد که به محض آماده بودن خودروها این پلاک ها بر روی آنها نصب می‌شوند.

 رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور انتظامی کشور تصریح کرد: یکی از خودروسازان تعداد ۱۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو مدل ۱۴۰۰ دارد و متقاضی شماره گذاری این تعداد خودرو با مدل ۱۴۰۱ است اما این موضوع خلاف قوانین و مقررات است و شماره گذاری زیر بار نرفته است؛ چرا که این اجحاف در حق مردم است و با توجه به اینکه پلیس حافظ منافع مردم است اگر قرار است این دسته از خودروها با مدل ۱۴۰۱ به مردم عرضه شود باید مبلغی از پول آنها کسر و به مشتریان واگذار شود اما دوستان این طور القا کردند که پلیس راهور خودروهای آنها را شماره گذاری نمی کند در حالی که این خودروها مدل ۱۴۰۰ است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: برابر ماده ۴ آیین نامه راهنمایی و رانندگی اسناد خودرو باید با مشخصات فنی خودرو از جمله VIN و شماره شاسی مطابقت داشته باشد.

 سرهنگ محمدی افزود: یکی از علائم شاسی مشخص کننده مدل خودرو است؛ پس اگر خودروی ساخت ۱۴۰۰ را با مدل ۱۴۰۱ شماره گذاری کنیم بین اسناد با مشخصات فنی خودرو مغایرت ایجاد می‌شود.

 وی تاکید کرد: در سال گذشته پلیس راهور یک میلیون و پانصد هزار خودرو را شماره گذاری کرده است.

 رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس راهور هیچ محدودیتی برای شماره گذاری به خاطر پلاک ندارد چراکه انبار پلاک ها پر بوده و به هر تعداد خودرو که برای شماره گذاری بیاید پلاک نصب می شود.

منبع: فارس

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=5208

دیدگاه شما

آخرین اخبار