گرانترین خودروی جهان؛ یک مرسدس بنز خاص
کد خبر: ۵۲۷۸ | تاریخ انتشار : ۲۴-۰۲-۱۴۰۱ - ۸:۵۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

اخیرا اخباری مبتنی بر فروش یک دستگاه مرسدس بنز خاص با قیمت ۱۴۲ میلیون دلار در رسانه ها منتشر شده که رکورد عجیبی در گرانترین خودروی جهان بر جای خواهد گذاشت.

به گزارش ماشین نیوز ؛زمانی که با پول یک خودرو بتوان مجموعه ای از لامبورگینی اونتادور یا یک پارکینگ از محصولات برندهای مطرح دیگر را خریداری کرد، قطعا درباره یک محصول بسیار خاص صحبت می کنیم که مشابهی نخواهد داشت!

در همین رابطه اخیرا اخباری مطرح شده که یک دستگاه مرسدس بنز ۳۰۰ اس ال آر اولنهاوت کوپه به قیمت ۱۴۲ میلیون دلار به فروش رسیده است. این خودرویی افسانه ای است که تنها ۲ دستگاه از آن در دهه ۵۰ میلادی تولید شده است. اولنهاوت به نام فامیل رودولف اولنهاوت(۱۹۰۶ تا ۱۹۸۹) مهندس آلمانی اشاره دارد که به عنوان پدر مدل های ۳۰۰ اس ال و ۳۰۰ اس ال آر شناخته می شود.

اگر اخبار مربوط به عدد ۱۴۲ میلیون دلار برای این مرسدس بنز ارزشمند درست و دقیق باشد، بدین ترتیب رکورد مربوط به ۷۰ میلیون دلار برای فراری ۲۵۰ جی تی او در سال ۲۰۱۸ را شکسته است.

افسانه اس ال

اس ال یکی از مهمترین و شاید به نوعی شاخص ترین ردیف محصولات تولیدی در خانواده مرسدس بنز باشد. در این رابطه؛  دیتر زتچه مرد شماره یک مرسدس بنز در یکی از مصاحبه های خود گفته بود: حدود ۹۰۰ میلیون خودرو از هزاران مدل مختلف در جهان وجود دارد اما فقط تعداد انگشت شماری از آنها شاخص هستند و اس ال ما یکی از آن شاخص ها محسوب می شود.

منبع: عصر ایران

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=5278

دیدگاه شما

آخرین اخبار