سرمایه گذاری هیوندای برای ساخت باتری و خودروهای برقی
کد خبر: ۵۷۵۹ | تاریخ انتشار : ۳۱-۰۲-۱۴۰۱ - ۹:۳۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد قصد دارد حدود ۵.۵۴ میلیارد دلار برای ساخت اولین خودروی تمام الکتریکی اختصاصی و تاسیسات تولید باتری خود در ایالات متحده سرمایه گذاری کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد قصد دارد حدود ۵.۵۴ میلیارد دلار برای ساخت اولین خودروی تمام الکتریکی اختصاصی و تاسیسات تولید باتری خود در ایالات متحده سرمایه گذاری کند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد هیوندای در اوایل سال ۲۰۲۳ تاسیسات جدید خود را در ایالت جرجیا راه اندازی خواهد کرد و انتظار می رود تولید تجاری خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۵ با ظرفیت سالانه ۳۰۰۰۰۰ دستگاه خودروی برقی آغاز کند.

این گروه خودروسازی اعلام کرد قصد دارد حدود ۸۱۰۰ شغل از این طریق ایجاد کند. هیوندای، که شرکت هیوندای موتور و شرکت کیا را در خود جای داده، افزود مرکز تولید باتری از طریق یک مشارکت استراتژیک ایجاد خواهد شد که جزئیات آن در مرحله بعد فاش خواهد شد.

رویترز هفته گذشته گزارش داد هیوندای در حال مذاکره برای ساخت کارخانه تولید خودروهای برقی در ایالات متحده است و با مقامات ایالت جرجیا گفتگو کرده است.

این کارخانه بخش مهمی از سرمایه گذاری برنامه ریزی شده ۷.۴ میلیارد دلاری هیوندای در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۵ برای افزایش ساخت خودروهای برقی است. مقامات ایالت جورجیا انتظار دارند علاوه بر سرمایه گذاری، یک میلیارد دلار دیگر سرمایه گذاری اضافی از طریق تامین کنندگان غیروابسته به خود جذب کنند.

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=5759

دیدگاه شما

آخرین اخبار