ماشین نیوز

کد خبر: ۵۹۳ | تاریخ انتشار : ۲۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۷:۴۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: قرار است استانداردها به ویژه استانداردهای آلایندگی اروپایی از اسفند ۱۴۰۰ اجباری شود و خودروها بر اساس کیفیت ستاره دار شوند.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ عین الله جهانی، جمعه شب در برنامه بسته پیشنهادی با اشاره به تصادف زنجیره‌ای خوزستان، افزود: تریلی در دید با مشکل مواجه می‌شود و همانجا وسط جاده سرعتش را به حداقل می‌رساند و سواری پشت سری بدون توجه به جلو با او برخورد می‌کند و باقی خودروها هم یکی پس از دیگری با هم برخورد می‌کنند.

وی عدم توانایی در کنترل خودرو از طرف رانندگان و عدم رعایت قوانین راهنمایی در مه زیاد را از جمله دلایل این تصادف دانست و گفت: سوال اصلی و مهمی که از سوی رئیس پلیس راهور هم مطرح است این است که چرا کیسه هوای هیچکدام از خودروها باز نشده است؟ اگر کیسه هوای این خودروها باز می‌شد و عمل می‌کرد شاید می‌توانست جلوی مرگ یا مجروح شدن عده‌ای را بگیرد.

معاون اجتماعی راهور اضافه کرد: انتظار ما این است که خودرو مامنی برای راننده باشد و نه اینکه خودش مشکل را تشدید کند. حوادث دلخراش گذشته سبب شد تا پیگیری کردیم و باعث توقف تولید پراید و پژو شدیم.

جهانی اظهار کرد: اگر سازمان ملی استاندارد و محیط زیست تاییدیه های لازم برای خودرو را به وزارت صمت ارسال کنند و آن وزارت هم به پلیس بفرستد می‌توان بهتر بر این استاندارها نظارت کرد.

وی عنوان کرد: تا سازمان استاندارد و محیط زیست تأیید نکند ما هیچ خودرویی را پلاک نمی‌کنیم ولی مساله این است که اینها حتماً باید نظارت داشته باشند خودرو اول تولید می‌شود و بعد به خط تولید می‌رسد اما مگر خط تولید نمی‌تواند انحرافی داشته باشد؟

سرهنگ جهانی روی مقاومت بدنه و سطوح، باز شدن کیسه هوای خودروها در این نظارت‌ها تاکید کرد و گفت: قرار است استانداردها به ویژه استانداردهای آلایندگی اروپایی از اسفند ۱۴۰۰ اجباری شود و ماشین‌ها بر اساس کیفیت ستاره دار شوند.

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=593

دیدگاه شما

( الزامی )

(الزامی)

آخرین اخبار