گزارش ایران‌خودرو و سایپا به مجلس رسید
کد خبر: ۶۳۵۲ | تاریخ انتشار : ۱۰-۰۳-۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش مسئولان ایران‌خودرو و سایپا درباره برنامه‌های توسعه‌ای و ارتقای کیفیت خودروها به این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون با مسئولان خودروسازی‌ها و برخی دیگر از دستگاه‌های دیگر درباره بررسی تأثیر کیفیت خودروی داخلی بر تصادفات جاده‌ای، افزایش سرقت و تأمین امنیت داخلی خودرو، گفت: در این جلسه قرار شد مسئولان سایپا و ایران‌خودرو ظرف ۳ روز گزارش برای ارتقای خودروهای تولیدی به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

وی با اعلام اینکه مهلت ۳روزه خودروسازی‌ها برای ارائه گزارش به پایان رسیده است، افزود: اخیراً این خودروسازی‌ها و چند دستگاه دیگر از جمله وزارت راه، فرماندهی انتظامی و همچنین سازمان استاندارد گزارشات خود را در راستای ارتقای کیفیت خودروها به کمیسیون ارسال کرده‌اند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار کرد: در جلسه‌ای که پس از سر‌کشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تشکیل خواهد شد، گزارشات واصله از دستگاه‌های مختلف بررسی و در صورت نیاز کارگروهی برای بررسی گزارشات، تشکیل می‌شود.

جوکار بیان کرد: در نهایت گزارش کمیسیون تهیه و تدوین می‌شود و در اختیار هیئت رئیسه و دستگاه‌های مربوطه قرار خواهد گرفت.

پیش از این سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ابراز کرده بود که پس از اخذ گزارشات، جلسه بعدی کمیسیون به‌منظور بررسی راهکارها و برنامه‌هایی در راستای ارتقای کیفیت خودرو با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل ایران‌خودرو و سایپا، پلیس راهور و رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار می‌شود.

  گزارشات ارائه‌شده از سوی دستگاه‌ها درباره تصادفات جاده‌ای کشور به‌تفکیک عوامل مؤثر انسانی، خودرویی، راه و جاده و درصد تقصیر عوامل فوق و آمار سرقت‌های خودرویی براساس فراوانی گروه‌های صنعتی خودرویی داخل و خارج، نقشه‌ راه گروه صنعتی در راستای ارتقای کیفیت و رضایت مردم و طرح‌های توسعه کوتاه‌مدت و بلندمدت، آمار و جانمایی نقاط حادثه‌خیز جاده‌های کشور و برنامه و راهکارهای اجرایی در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای، اعلام سیاست‌های دولت در راستای ارتقای کیفیت خودروی داخلی با راهکارها و برنامه‌های اجرایی است.

منبع: تسنیم

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=6352

دیدگاه شما

آخرین اخبار