تاکسی کاملا خودران در سن فرانسیسکو مجوز گرفت
کد خبر: ۶۶۲۸ | تاریخ انتشار : ۱۷-۰۳-۱۴۰۱ - ۸:۵۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

قرار است به زودی یک سرویس تاکسی رباتیک تجاری بدون راننده پشتیبان در سن فرانسیسکو آمریکا فعالیت خود را شروع کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛این درحالی است که کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) نخستین مجوز استفاده از خودروی خودران بدون راننده را برای شرکت کروز (زیر مجموعه جنرال موتورز) صادر کرده است.

این نخستین باری است که به تاکسی های رباتیک اجازه داده می شود بدون حضور یک راننده پشتیبان پشت فرمان، مشتریانی را با پرداخت هزینه جابه جا کنند.

طبق مجوز CPUC کروز می تواند با استفاده از ناوگان خود شامل ۳۰ خودروی برقی بدون حضور راننده پشتیبانی در سن فرانسیسکو تردد کند. حداکثر سرعت این تاکسی ها ۳۰ مایل برساعت است که می توانند بین ساعات ۱۰ شب تا ۶ صبح و فقط در زمان هایی سرویس رسانی کنند که بارش سنگین، مه یا دود زیاد و بارش برف وجود نداشته باشد.

کروز می تواند کرایه هایی برای این سفرها دریافت کند اما اجازه ارائه سرویس تاکسی اشتراکی به مسافران به طور همزمان را ندارد.

البته منطقه منتخب سرویس رسانی این طرح شامل مرکز شهر نمی شود ساعات اعلام شده نیز طوری انتخاب شده اند تا خودروهای زیادی در جاده نباشند.

کروز به تدریج سرویس های خود را ارائه می کند و پیش بینی می شود با گذر زمان ناوگان خود را گسترش دهد و قابلیت های بیشتری را به کار گیرد.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=6628

دیدگاه شما

آخرین اخبار