هنرنمایی شگفت‌آورِ دختر ۷ساله ایرانی با پژو
کد خبر: ۶۶۹۹ | تاریخ انتشار : ۱۸-۰۳-۱۴۰۱ - ۷:۵۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شاید دیدن یک پژوی ۴۰۵ در حال دریفت کردن در محوطه‌ای بسته در گوشه‌ای از تهران خیلی جالب به‌نظر نیاید اما پشت فرمان فردی نشسته که به زحمت پایش به کلاچ و ترمز ماشین می‌رسد. رها قربانی، کوچک‌ترین راننده دختر ایرانی، تنها ۷ سال سن دارد.

به گزارش ماشین نیوز ؛در ابتدا رها  از پدرش می‌خواهد که به او رانندگی یاد بدهد. محسن قربانی، پدر رها  تصمیم می‌گیرد که ریسک کند و به دخترش آموزش دهد که چگونه علاوه بر رانندگی کردن بتواند حرکات نمایشی از جمله دریفت و پاور اسلاید را نیز انجام دهد. رها می‌گوید از کودکی به رانندگی علاقه‌مند بوده و هنگامی که پدرش رانندگی می‌کرده بر روی پای او می نشسته.

این دختر ۷ ساله می‌گوید: «یک روز به پدرم گفتم  به من رانندگی یاد می دهی. پدرم به من اعتماد کرد و من هم به او اعتماد کردم و من رانندگی کردن را از آن روز یاد گرفتم.»

به‌گفته پدرش این کار آسانی نبوده و حوادثی نیز به‌دنبال داشته. آقای قربانی می‌گوید بسیاری از مردم از او خواسته‌اند که اجازه ندهد دخترش رانندگی کند زیرا دخترش برای این کار خیلی کوچک است. اما او می گوید تنها چیزی که می‌خواهد این است که ببیند دخترش پیشرفت کند و حتی قهرمان ایران شود».

پدر رها می‌گوید:«در حال حاضر دخترم در مسابقات  درسطح تهران باعنوان افتخاری شرکت می‌کند و در ایران دختربچه راننده به این سن نداریم که بتوان مسابقه برگزار کرد.»

آقای قربانی با اشاره به قهرمان سابق مسابقات اتومبیل‌رانی آلمان می‌افزاید: «می‌خواهم او به جایگاهی برسد که مایکل شوماخر رسیده است.»

 

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=6699

دیدگاه شما

آخرین اخبار