وقتی مافیای خودرو منافع مردم و سهامداران را هم ذبح می‌کند
کد خبر: ۶۷۴۲ | تاریخ انتشار : ۱۸-۰۳-۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی
همه چیز فدای لاتاری خودرو ؛

  جمعی از فعالان بازار سرمایه با انتشار بیانیه‌ای اقدام اخیر وزارت صمت در تعلیق عرضه خودرو در بورس کالا را فاجعه تمام عیار و اقدامی در راستای منافع مافیای صنعت خودرو دانستند.

به گزارش ماشین نیوز ؛در این بیانیه آمده است:

در شرایطی که حرکت اخیر عرضه برخی خودروها در بورس‌کالا روزنه‌ای از سر و سامان دادن به این بازار و شفافیت آن و همچنین کوتاه شدن دست دلالان در این صنعت را می‌گشود، ناگهان وزارت صمت که خود را متولی صنعت خودرو می‌داند در اقدامی غیرمنتظره و تعجب‌برانگیز که بیشتر نشان از حرکت در زمین بازی دلالان خودرو و فرار از شفافیت است، اقدام به لغو عرضه خودرو در بورس کالا نمود تا یک بار دیگر بر همگان روشن شود وزن منافع مافیای این صنعت بر صنعتگران و سهامداران ارجح‌تر است.
این در حالی است که عرضه موفق خودروی کارا در بورس کالا و کاهش حدود ۵۰ میلیون تومانی قیمت در بازار آزاد نشان داد می توان با استفاده از شفافیت، هم رانت سودجویان و دلالان را حذف کرد و هم بازار را متعادل نمود.
این یک فاجعه تمام عیار است که به طرزی آشکار مقدمات سرقت از جیب سرمایه‌گذاران و میلیون‌ها سهامدار صنعت خودرو به نفع دلالان را فراهم می‌کند.
به واقع باید پرسید چه کسانی پشت این تصمیمات هستند؟ وزارت صمت که باید در سمت سرمایه‌گذار و صنعتگر باشد چرا در نقطه مقابل آنها قرار دارد؛ پس چه کسی باید از حق و حقوق سرمایه‌گذار در این مملکت دفاع نماید؟
اصلا اگر میخواستید کسر بودجه را هم جبران کنید می‌توانستید بخشی از مابه التفاوت قیمت کارخانه و قیمت بورس را از خودروساز بگیرید و صرف توسعه حمل و نقل عمومی یا نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، مترو یا تاکسی می‌کردید. شما به خودتان هم رحم ندارید؟
ما سهامداران می‌خواهیم برای یک بار مافیای صنعت خودرو معرفی شوند، مثل اسامی بدهکاران بانکی مردم بدانند دست چه کسانی در جیب آن‌هاست‌

سیاوش وکیلی، مرتضی عباد، مهدی ساسانی، ولید هلالات، حسن کاظم‌زاده، همایون دارابی، حسین زمانی، نوید خاندوزی، مهدی سوری، علیرضا کیان، امیر کاویان، علیرضا باغانی، امیر سیدی، مجتبی معتمدنیا، جلال روحی، قاسم سلمانی، جواد فلاحیان، برزو حق‌شناس، حامد مددی، مصطفی مصری‌پور، احسان خاطونی داریان، الهام معصوم‌زاده، رضا حبیب‌تمر، مهدی بذرافکن، فرهاد محنایی، حسین رجب‌زاده، مجید دشت بزرگی، امیر توپچی‌پور، میثم مقدم، پیام الیاس کردی، مسعود شریفی خطیر، حمید اسدی، علی عصاری، مهرداد، خالقی، مجتبی سلطانی، بهنام صمدی

منبع:حاشیه صنعت

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=6742

دیدگاه شما

آخرین اخبار