پای خودروهای خودران به کره جنوبی باز شد
کد خبر: ۷۰۲۵ | تاریخ انتشار : ۲۳-۰۳-۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت خودروسازی هیوندای سرویس سطح ۴ خودران«ربوراید» (RoboRide) را در منطقه گانگام سئول (پایتخت کره جنوبی) ارائه کرده است.

به گزارش ماشین نیوز ؛در این پروژه از خودروهای هیوندای Ioniq5 استفاده می شود و همچنین یک راننده برای حفظ ایمنی پشت فرمان خودرو حضور دارد.

شهردار سئول و یک مقام شهری دیگر نخستین مسافران سرویس تاکسی خودران جدید در منطقه گانگام بودند. مسیر تردد آنها تنها مکان ارائه این سرویس در کره جنوبی است. در حال حاضر جزئیاتی درباره آنکه هیوندای چه زمان سرویس ربوراید را بدون راننده ایمنی در کره ارائه می کند، وجود ندارد.

پای خودروهای خودران به کره جنوبی باز شد

خودروهای خودران Ioniq5 می توانند همزمان ۳ مسافر را جابه جا کنند. این سرویس نخست برای کارمندان هیوندای عرضه می شود. می توان با استفاده از اپ i.M این تاکسی خودران را سفارش داد. در این اپ به طور گسترده از هوش مصنوعی استفاده شده است.

پای خودروهای خودران به کره جنوبی باز شد

خودروی خودران این پروژه نیز با سیستم « کمک راننده پیشرفته» هیوندای ارائه شده است. هیچ اطلاعاتی درباره مدت زمان این پروژه آزمایشی در کره جنوبی مشخص نشده است.

در حال حاضر سئول دارای ۳۵ منطقه است اما ربوراید فقط در یکی از آنها فعال است زیرا چراغ های راهنمایی و رانندگی در مناطق دیگر قادر به برقراری ارتباط با خودروهای خودران نیستند. داده های این پروژه به هیوندای کمک می کند تا چند بخش را در فرایند تولید خودروهای خودران یکپارچه کند.

منبع: مهر

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=7025

دیدگاه شما

آخرین اخبار