اصلاح ساختار و بازتعریف فعالیت نیروی انسانی در سایپا
کد خبر: ۷۱۱۲ | تاریخ انتشار : ۲۵-۰۳-۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

گروه خودروسازی سایپا برای اولین بار موفق شد اصلاح ساختار را به صورت واقعی در مجموعه خود پیاده‌سازی کند تا با بازتعریف فعالیت نیروی انسانی و چابک‌سازی برای این مجموعه را محقق کند.

به گزارش ماشین نیوز ،حدود ۵ ماهی است که تیم جدید مدیریتی در گروه خودروسازی سایپا مستقر شده است. زمانی‌که این مجموعه تحویل تیم جدید شد، ۸۰ هزار خودروی ناقص، ۵هزار و ۲۰۰ خودرو یورو۴ و هزار و ۷۰۰ خودرو بدون گارانتی وجود داشت، از همین رو تصمیم گرفته شد که ۵ موضوع «افزایش تولید»، «ارتقای سطح کیفی خودروها»، «تولید محصولات جدید»، «افزایش بهره‌وری» و «اصلاح ساختار» در دستور کار قرار گیرد.

بر این اساس این مجموعه در مدت کوتاه و با تکیه بر توان مهندسی و کارگری خود توانست بخش قابل توجهی از خودروهای کف پارکینگ که به یک بحران تبدیل شده بود را به شدت کاهش دهد و ۸۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه را به کمتر از ۲۵ هزار دستگاه برساند.
این خودروساز از سوی دیگر توانست در تولید روزانه، رکورد هزار و ۷۳۰ دستگاه را بزند و این امر در شرایطی محقق شده که ۹۰ درصد خودروها به صورت عبور مستقیم تولید می‌شود، حال آنکه در مدیریت گذشته ۸۰ درصد خودروها با نقص قطعه تولید می‌شد.
در مورد ارتقای کیفیت محصولات نیز اقدامات متعددی در مورد خودروهای شاهین و کوییک انجام شد و از طرفی تولید خودروی تیبا هم به سمت توقف پیش رفت تا سبد محصولات سایپا به روز شود.
در این میان بنا شده گروه خودروسازی سایپا تا پایان سال جاری، سه محصول جدید به بازار معرفی کند تا یکی از ۸ فرمان رئیس جمهور که ۱۱ اسفندماه سال گذشته ابلاغ شد مبنی بر اینکه در سال ۱۴۰۱ حداقل تولید ۳ خودروی قدیمی متوقف و ۳ خودرو جدید با کیفیت مطلوب، تولید و عرضه شوند، محقق شود.
مبحث دیگری که طی این مدت گروه خودروسازی سایپا با جدیت پیگیری کرده و بخش قابل توجهی از آن عملیاتی شده اصلاح ساختار با هدف افزایش بهره‌وری و چابک‌سازی فعالیت‌ها است.
سال‌های گذشته، مدیران وقت نسبت به اصلاح ساختار و افزایش بهره‌وری وعده‌هایی داده بودند اما در هیچ دوره‌ای چنین امری محقق نشد و همواره افراد سفارشی و فرمایشی وارد گروه خودروسازی سایپا می‌شدند.
در این دوره اما سعی شده که تفکیک وظایف بر اساس توانمندی، تخصص و مهارت نیروی انسانی باشد، بدین جهت برای اولین بار ساختار نیروی انسانی بر اساس ویژگی‌های تخصصی متناسب‌سازی شده و البته این روند تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.
در راستای اصلاح ساختار، حدود ۲۰۰ نیروی انسانی متخصص جذب واحدهای فنی و مهندسی شده است تا با استفاده از دانش آنها بتوان سایپا را در مسیر توسعه و اعتلا قرار داد.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=7112

دیدگاه شما

آخرین اخبار