راه‌های آسان برای کنترل مصرف سوخت
کد خبر: ۷۷۷۱ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۴-۱۴۰۱ - ۹:۱۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مصرف سوخت یکی از مهمترین چالش های هر راننده ای است.، بالا بود هزینه بنزین و البته آلودگی های مختلفی که از این طریق ایجاد می شود از مهمترین دلایل برای بهبود وضعیت مصرف سوخت است.

به گزارش ماشین نیوز ؛راهکارهای مختلفی تا امروز برای کنترل مصرف سوخت اعلام شده است که شاید همه با آن آشنا شده باشیم اما هنوز نکات جدیدی هستند که شاید بسیاری از راننده ها از آن اطلاعاتی نداشته باشند به همین سبب این گزاراش را آماده کرده ایم تا به این نکاتی نگاهی داشته باشیم.

کمی آرام تر برانید: آرام رانندگی کردن همیشه باعث کمتر مصرف کرد سوخت می شود اما اینراهکار کمی قدیمی به نظر می رسد. نکته تازه ای که باید بدانید این است که نیاز همیشه با آهسته ترین سرعت ممکن برانید بلکه تنها ۸ کیلومتر آهسته تر از سرعت همیشگی می تواند تا ۷ درصد در میزان مصرف سوخت صرفه جویی کند.

تیون آپ را فراموش نکنید: هنوز خیلی از راننده ها با مفهوم تون آپ آشنایی ندارند. با یک تون آپ ساده همه اجزای موتور خودرو شما چک می شود تا هر گونه مشکلی رفع گردیده و خودرو به شکل روز اول سرحال کار کند. شتسشوی انژکتور و تعویض شمع ها تنها بخشی از فعالیت تون آپ ها هستند. اگر خودرو شما در معاینه فنی میزان آلایندگی زیادی دارند حتما ۴ درصد از دیگر خودروها بیشتر سوخت می سوزانید.

روغن موتور درست را انتخاب کنید: انتخاب هوشمندانه روغن موتور نه تنها سلامت وسیله نقلیه شما را تضمین می کند بلکه تاثیر به سزایی در مصرف سوخت خواهد داشت. کارشناسان بر این اعتقاد هستند که غلظت و چگالی روغن انتخابی باید مطابق با اعلام کارخانه باشد و در غیر این صورت تا ۲ درصد مصرف سوخت افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان فرمان را جدی بگیرید: بحث تنظیم باد تایرها کمی تکراری و پوسیده است و همه می دانیم که تاثیر به سزایی دارند اما ایا این نکته را می دانستید که تنظیم فرمان نیز میتواند به کمتر شدن مصرف سوخت کمک کند؟ میزان فرمان باعث می شود تا موتور با فشار کمتری کار کند و نزدیک به ۱۰ درصد مصرف سوخت را کاهش می دهد.

در باک را گم نکنید: تحقیقات نشان می دهد که ۱۷ درصد از درب های باک خودروها گم شده یا شکسته اند و همین موضوع میزان مصرف سوخت را تا جد زیادی افزایش میدهد. همیشه مراقب سلامت درب باک باشید چرا که یکی از ارزانترین و راحت ترین راه های کنترل مصرف سوخت به شمار می آید.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=7771

دیدگاه شما

آخرین اخبار