ماشین نیوز

کد خبر: ۷۹۳۳ | تاریخ انتشار : ۱۰-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

تولید خودروی بریتانیا در ماه می پس از رکود ۱۰ ماهه افزایش یافت.

به گزارش ماشین نیوز ؛ داده‌های صنعت نشان داد، تولید خودرو در بریتانیا در ماه می با افزایش ۱۳.۳ درصدی به دلیل افزایش بیش از دو برابری تولید خودروهای الکتریکی و بهبود از پایین‌ترین سطح بیماری همه‌گیر، ۱۰ ماه کاهش یافت. انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور اعلام کرد که کارخانه‌ها در ماه گذشته ۶۲ هزار و ۲۸۴ دستگاه خودرو تولید کردند که این رقم در مقایسه با ۵۴ هزار و ۹۶۲ دستگاه بود. تولید خودروهای برقی باتری‌دار به ۴۵۲۵ دستگاه افزایش یافت.

مایک هاوز، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور گفت: بازگشت ماه می به رشد تولید خودرو بریتانیا پس از ۱۰ ماه کاهش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است که نشان دهنده انعطاف پذیری اساسی این بخش است. با این حال، هر گونه بهبودی تدریجی خواهد بود زیرا تحویل زنجیره تامین نامنظم باقی می‌ماند، هزینه‌های تجاری بی‌ثبات است.

با توجه به چالش‌ها، تعداد کلی تولید همچنان ۴۶.۳ درصد کمتر از ماه قبل از همه‌گیری در سال ۲۰۱۹ بود و این بخش در مواجهه با کمبود قطعات، افزایش هزینه‌ها و اختلال ناشی از حمله روسیه به اوکراین در تلاش برای افزایش تولید بود.

بر اساس گزارش رویترز، از مجموع خودروهای جدید ساخته شده، ۸۲.۱ درصد برای صادرات بوده و تقریبا از هر ۱۰ خودرو، ۶ مورد به اتحادیه اروپا ارسال شده است اما صادرات به ایالات‌متحده ۳۵.۴ درصد کاهش یافت که عمدتا به دلیل تعطیلی یک کارخانه بزرگ بریتانیا در سال ۲۰۲۱ بود.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=7933

دیدگاه شما

( الزامی )

(الزامی)

آخرین اخبار