ماشین نیوز

کد خبر: ۸۰۱۰ | تاریخ انتشار : ۱۱-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون عملیات پلیس راهور پایتخت از وقوع ۵۸ درصد از تصادفات فوتی در بزرگراه‌ها خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح دلایل اصلی تصادفات در بزرگراه‌ها اشاره و اظهار داشت: بزرگراه‌ها یکی از انواع معابر و راه‌های شریانی درجه یک محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر تهران حدود هزار کیلومتر بزرگراه داریم تصریح کرد: در بحث ترافیک و در اوج آن و در نیمه دوم سال ۳۰۰ کیلومتر طول صف خودروها را در طول روز شاهد هستیم که یک سوم آن در طول روز مشمول ترافیک می شود.

سرهنگ رازقی گفت: متاسفانه ما بیشترین تصادفات را در بزرگراه‌ها داریم که حدود ۵۸ درصد از تصادفات فوتی ما در بزرگراه‌ها اتفاق می افتد؛ بنابراین ضروری است رانندگان و شهروندان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی رابیش از پیش رعایت کرده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به شکل های مختلف نسبت به ایمن سازی سطح معابر بزرگراهی اقدام کند.

 معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: دلایل اصلی تصادفات در بزرگراه‌ها عدم توجه به جلو ناشی از استفاده از تلفن همراه و همچنین سرعت غیر مجاز بوده که باعث حوادث ناگوار می‌شود؛ بنابراین اتخاذ سرعت مجاز و مطمئنه دو راهکار مهمی است که می تواند از بروز تصادفات جلوگیری کند.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8010

دیدگاه شما

( الزامی )

(الزامی)

آخرین اخبار