آیا خودروهای جدید کم دردسرتر هستند؟
کد خبر: ۸۰۷۸ | تاریخ انتشار : ۱۲-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا خودروهای جدید پیچیده‌تر شوند و سیستم‌های کامپیوتری پیچیده آن‌ها را کنترل کنند، اما آیا این به معنای کم دردسر بودن آن‌ها است؟

به گزارش ماشین نیوز ؛خودروهای قدیمی به پر ایراد بودن معروف هستند. البته استثنا هم در این رابطه وجود دارد. به عنوان مثال فولکس واگن بیتل تولید سال ۱۹۶۰ یکی از کم دردسرترین خودروهای زمان خودش بود و همچنین تعمیر آن هم بسیار راحت بود.

اما با پیشرفت تکنولوژی کم کم کامپیوترهای مرکزی کنترل عملکرد کلی خودرو را تحت نظر گرفت و در صورت بروز مشکل از آن با خبر می‌شود و آن را توسط چراغ‌های قرارداده شده در صفحه کیلومتر به راننده اطلاع می‌دهد. اما آیا این پیچیدگی در سیستم‌ خودرو یک ویژگی مثبت است؟

بر اساس تحقیقات موسسه J.D.Power در سال ۲۰۰۹، این امر که خودروهای جدید کم دردسرتر هستند حقیقت دارد. بر اساس تحقیقات این موسسه و بر اساس آمارهای به دست آمده، هر چه تکنولوژی بیشتر پیشرفت می‌کند، خودروها به دلیل داشتن سیستم‌های پیچیده‌تر و مدرن‌تر، کمتر دچارخرابی می‌شوند، گرچه که همین سیستم‌های پیچیده در صورت خرابی می‌توانند دردسر آفرین باشند.

همچنین این کامپیوتر‌ها مصرف سوخت را بهینه می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت تکنولوژی نه تنها در کم دردسر شدن خودروها موثر بوده، بلکه برای محیط زیست نیز مفید بوده است. این تکنولوژی کمک می‌کند تا پیشرانه خودرو بیشترین توان را با کمترین میزان آلایندگی تولید کند.

می‌توان نتیجه گرفت که خودروهای جدید نه تنها کمتر دچار خرابی می‌شوند، بلکه آلایندگی کمتری نیز دارند.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8078

دیدگاه شما

آخرین اخبار