آمار۴۳ درصدی متوفیان حوادث و تصادفات در بزرگراه‌ها
کد خبر: ۸۱۳۶ | تاریخ انتشار : ۱۳-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

کارشناس اداره تصادفات پلیس‌ راهور پایتخت از آمار۴۳ درصدی متوفیان حوادث و تصادفات شهر تهران در بزرگراه‌ها خبر داد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس اداره تصادفات پلیس‌ راهور پایتخت به آمار تصادفات در بزرگراه‌ها اشاره و اظهار داشت : ۴۳ درصد از آمار متوفیان حوادث و تصادفات شهر تهران در بزرگراههای تهران اتفاق می افتد و در واقع این حوادث در جایی اتفاق می افتد که ما احتمال حضور عابران پیاده را نمی‌دهیم .

سرهنگ جوانبخت افزود : عابران پیاده در بزرگراه‌ها نباید تردد کنند ولی متاسفانه نه تنها تردد دارند بلکه تردد آنها غیر ایمن است و منجر به وقوع ۴۳ درصد از تصادفات شده اند.

 کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: در بحث تصادفات ما دو قشر را در دو طیف وسیع داریم؛ اول کودکان و خردسالان و از سوی دیگر افراد میانسال به خاطر شرایط جسمی.

وی افزود: برخی افراد مسن تعلل در حرکت دارند و به موقع تصمیم نمی‌گیرند؛ مثلا ملاحظه کردید که یک فرد سالمند یک مسیری را طی می کند و ناگهان یک گام به عقب بر می دارد و این تعلل در تصمیم گیری باعث بروز حوادث می‌شود یا برخی افراد سالمند برای خرید صبح های زود از منزل خارج می شوند که در آن موقع نور و روشنایی خوب نیست و بحث مهم در تصادفات عابرین پیاده خوب دیده نشدن این افراد توسط رانندگان است.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تصریح کرد: رانندگان نباید فکر کنند که باید آنها دیده شوند بلکه باید خوب ببینند و افراد و عابرین پیاده را به خوبی در حین رانندگی تشخیص دهند تا با آنها برخوردی صورت نگیرد.

سرهنگ جوانبخت ادامه داد: وقتی تصادفی روی می‌دهد راننده می گوید که عابر پیاده را ندیده است و وقتی که با وی برخورد کردم متوجه حضور او شدم، این در حالی است که آن عابر پیاده فکر می کند که دیده می شود ولی وقتی در جایگاه راننده در بحث نورها و انعکاس هایی که وجود دارد قرار می گیرید باید عابر پیاده در نقطه ای قرار بگیرد که توسط راننده به صورت کامل رویت شود که این موضوع می تواند تصادفات را به شدت کاهش دهد .

وی افزود: ترددهای عرضی ناایمن یکی از عوامل بروز تصادفات عابرین پیاده است این در حالی است که همه امکانات در آن محل برای تردد عابر نصب و اجرا گردیده و عابرین باید تردد خود را از روی پل‌های عابر پیاده انجام دهند.

 جوان‌بخت افزود: یکی از صحنه های دردناک همین است که پل مکانیزه و همه امکانات آماده تردد عابر از پل است اما عابر پیاده متاسفانه پریدن از روی گاردریل ها و تردد از عرض بزرگراه را انتخاب می کند.

سرهنگ جوانبخت گفت : همکاران بنده وقتی در صحنه تصادف حاضر شده و علت وقوع تصادف را بررسی می کنند یک سری زنجیره های علل را به یکدیگر وصل می کنند؛ برخی اوقات ما به این نتیجه می رسیم که عابر پیاده در فاصله ۵۰ تا ۱۵۰ متری یک پل که برای تردد وی در نظر گرفته شده تصادف کرده چراکه تردد عرضی را انتخاب کرده و در واقع عابر پیاده مقصر است.

وی به عابرین پیاده توصیه کرد که با اتخاذ یک تصمیم درست و به موقع از تصادفات جلوگیری کرده و وقتی گذرگاه عابر پیاده ایمن و پل عابر پیاده وجود دارد از آن استفاده کرده و و تردد ایمن و با آرامش را انتخاب کنند.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8136

دیدگاه شما

آخرین اخبار