تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت صنعت خودرو
کد خبر: ۸۶۴ | تاریخ انتشار : ۰۱-۱۱-۱۴۰۰ - ۹:۴۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کارگروه مشترک صنعت خودرو بین وزارت صمت و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به پیشنهاد وزیر صمت تشکیل شده است تا دغدغه‌های نمایندگان مجلس در این حوزه مورد پیگیری و پاسخ‌گویی قرار گیرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛“سهیل معمارباشی” در خصوص کارگروه مشترک وزارت صمت با مجلس برای ساماندهی خودرو، افزود: این کارگروه با حضور نمایندگان منتخب از کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از وزارت صمت تشکیل شده است.

وی با اشاره به این‌که ابهامات و مسائلی در خصوص خودرو از سوی نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اضافه‌کرد: پیرو جلسه ای که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس داشته ایم، به پیشنهاد وزیر صمت مقرر شد که کارگروه مشترک خودرو تشکیل شود.

مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت بیان‌داشت: در این کارگروه مسائل و چالش‌های مد نظر نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص وضعیت خودرو مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت نسبت به پاسخ‌گویی به این گونه ابهامات و سوالات اقدام خواهد شد.

معمارباشی اضافه‌کرد: در این خصوص از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آقایان ایزدخواه، تقی پور، جدی، دهقانی، سیاهکلی و موسوی به عنوان اعضای این کارگروه معرفی شده‌اند و این جلسات با حضور برخی از معاونان وزارت صمت از جمله رئیس سازمان ایدرو، رئیس سازمان حمایت، دستیار ویژه وزیر و سرپرست معاونت حمل و نقل سازمان ایدرو برگزار می شود، شخص وزیر صمت نیز در چند جلسه از این کارگروه حضور داشته است.

طبقه بندی مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان مجلس در ۹ سرفصل

وی با بیان اینکه عمده مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان مجلس در ۹ سرفصل طبقه بندی شده است، گفت: از جمله این سر فصل ها شامل ظرفیت اسمی و عملیاتی تولید خودرو، موضوع رقابت و انحصار در صنعت خودرو کشور و جهان، سابقه واردات خودرو به کشور و تحلیل وضعیت قیمت خودرو و مقایسه آن با قیمتهای جهانی است.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=864

دیدگاه شما

آخرین اخبار