استان‌ برف‌گیر کمبود سوخت ندارند
کد خبر: ۸۷۴ | تاریخ انتشار : ۰۱-۱۱-۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ذخیره‌سازی مناسب سوخت پیش از فصل سرما و آمادگی کامل برای سوخت‌رسانی به مناطق سرد خبر داد و گفت: در هیچ یک از استان‌های برفی کمبود سوخت نداریم.

به گزارش ماشین نیوز ؛شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: با توجه به برودت هوا در بیشتر استان‌های کشور و بارش بی‌سابقه برف در برخی استان‌ها، این شرکت همچون روال هر ساله خود با برنامه‌ریزی‌های از پیش انجام‌شده، برای تأمین سوخت زمستانی مصرف‌کنندگان در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی در زمستان جاری و مقابله با سیلاب‌های احتمالی آمادگی لازم را کسب کرده است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به‌عنوان متولی تأمین و توزیع سوخت در کشور، همچون سال‌های گذشته ذخیره‌سازی سوخت زمستانی در مناطق ۳ ۷ گانه خود را از اواسط تابستان امسال آغاز و نسبت به ذخیره‌سازی سوخت موردنیاز هم‌وطنان در مناطق سردسیر، به‌ویژه روستاهای سخت‌گذر اقدام کرده است.

طبق اطلاعات دریافتی از این شرکت، هم‌اکنون هموطنانی که در نقاط روستایی سخت‌گذر زندگی می‌کنند، سوخت مورد نیاز خود را تحویل گرفته‌اند و ذخیره‌سازی مناسبی نیز در روستاها و شهرهای سردسیر انجام شده است، هیچ‌گونه کمبودی در موجودی انبارها و ذخیره‌سازی‌های فرآورده کشور وجود ندارد و در صورت نیاز این آمادگی وجود دارد که محموله‌های ویژه سوخت نیز به نقاط پربارش و سرد ارسال شود.

ستاد بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به‌منظور مدیریت مطلوب تأمین و توزیع سوخت کشور و مقابله با سیلاب و آب‌گرفتگی‌های احتمالی فعال شده و خوشبختانه تاکنون هیچ جایگاه سوختی در کشور با مشکل روبه‌رو نشده و سوخت‌رسانی به مردم و جایگاه‌ها طبق روال عادی ادامه دارد. در عین حال همه مدیران مناطق این شرکت عضو کمیته مدیریت بحران استان‌های زیر پوشش خود نیز هستند و در صورت وقوع سیلاب‌های احتمالی، همچون سال‌های گذشته، مشکلات احتمالی برطرف و عرضه مطلوب سوخت به مردم و نیروهای امدادی انجام می‌شود.

آمادگی منطقه ایلام برای سوخت‌رسانی در فصل سرما

علی‌اصغر چاغروندی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از آمادگی کامل این منطقه برای تأمین و توزیع سوخت در فصل سرما خبر داد.

وی گفت: این منطقه برای سوخت‌رسانی به بیش از ۱۷ هزار خانوار مصرف‌کننده نفت سفید در استان و در زمان برودت و کاهش دمای هوا آمادگی کامل دارد.

مدیر منطقه ایلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: سوخت‌رسانی بی‌وقفه در حال انجام و ذخیره‌سازی در انبارهای نفت شهید سلیمانی ایلام و انبار شهید رضایی‌نژاد دره‌شهر مطلوب است و این شرکت برای تأمین سوخت در شرایط نامساعد جوی یا بحرانی آمادگی کامل دارد. نفت سفید طی سه مرحله به مقدار ۹۰۰ لیتر برای مناطق سردسیر استان و در دو مرحله به مقدار ۴۴۰ لیتر برای مناطق گرمسیر تخصیص داده شده است.

تداوم خدمات بی‌وقفه سوخت‌رسانی در اوج برف و سرما در منطقه آذربایجان شرقی

علی روح‌اللهی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی نیز از ادامه خدمات بی‌وقفه سوخت‌رسانی در زیر بارش برف و برودت شدید هوا به همت و تلاش کارکنان این شرکت خبر داد.

وی با اشاره به تأمین و ذخیره‌سازی مطلوب و توزیع سوخت زمستانی خانوارهای مصرف‌کننده نفت سفید، همچنین سوخت دوم صنایع گفت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده در شرایط جوی سخت و برودت هوای زمستانی، سوخت مورد نیاز خانوارهای روستایی توزیع شده و سوخت ذخیره برای مقابله با شرایط احتمالی اضطراری پیش‌بینی شده و مطلوب است.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: خدمات‌رسانی شبانه‌روزی در ۳۴۷ جایگاه عرضه سوخت استان در حال انجام و سوخت جایگاه‌های عرضه مواد نفتی و فروشندگی‌های شهری و روستایی بدون کوچک‌ترین وقفه‌ای تأمین و توزیع شده است.

سوخت‌رسانی بی‌وقفه در استان اردبیل با بارش برف و برودت هوا ادامه دارد

سوخت‌رسانی شبانه‌روزی و بی‌وقفه با بارش برف در استان اردبیل نیز در حال انجام است. سیدحجت مدنی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل در این باره گفت: وضع ذخیره‌سازی سوخت در مخازن انبارهای نفت منطقه مطلوب است. با توجه به برنامه‌ریزی و آمادگی قبلی و در پی بروز سرما و بارش برف و یخبندان در استان اردبیل، نظارت بر نحوه انتقال و توزیع فرآورده‌های نفتی، همچنین تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع سوخت فروشندگی‌ها به‌ویژه در روستاهای سخت‌گذر به‌طور مطلوب در حال اجراست.

وی افزود: روزانه ۳.۵ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی در منطقه توزیع و جابه‌جا می‌شود و هم‌اکنون همه ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل منطقه بالغ بر ۱۰۰ نفتکش، عملیات جابه‌جایی و توزیع سوخت را انجام می‌دهد.

آمادگی منطقه ساری در تأمین و توزیع به‌موقع سوخت در مواقع اضطراری

سبحان رجب‌پور، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری نیز در نشستی از آمادگی کامل این شرکت برای تأمین و توزیع به‌موقع سوخت در مواقع اضطراری با توجه به ذخیره‌سازی مناسب و مطلوب خبر داد.

وی در این باره گفت: جلسه تأمین سوخت استان با حضور مسئولان دستگاه‌های متولی، به‌منظور ایجاد هماهنگی، پشتیبانی، پیگیری و عملیات اجرایی سوخت‌رسانی در شرایط بحران به‌گونه‌ای که سوخت و مواد نفتی در شرایط خاص، به‌موقع، مناسب و ایمن تأمین شود، برگزار شد. تمهیداتی در تأمین به‌موقع سوخت نیروگاه شهید سلیمی نکا با تأمین کافی نفت‌کش و مخزن‌دار، همچنین تسریع در نقل‌وانتقال فرآورده انجام شده است.

ارسال بیش از ۹۵ درصد سهمیه سوخت روستاهای سخت‌گذر ارومیه

احمد مجرد، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه نیز از سوخت‌رسانی مطلوب در این منطقه خبر داد و گفت: هیچ مشکلی پیرامون ذخیره‌سازی و ارسال فرآورده‌های نفتی در هیچ‌کدام از انبارهای ارومیه و خوی وجود ندارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق، تمهیدات لازم و یاری شهروندان عزیز این پیک سرما را نیز پشت سر بگذاریم.

وی از توزیع بیش از ۱۲ میلیون لیتر سوخت زمستانی در شهرستان سلماس از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: بیش از ۹۵ درصد از سهمیه سوخت زمستانی روستاهای سخت‌گذر شهرستان سلماس ارسال شده است

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با تأکید بر اینکه بیشترین مناطق روستایی سخت‌گذر استان آذربایجان غربی در ناحیه سلماس واقع شده که تعداد ۶۳ روستا در منطقه سخت‌گذر بخش کوهسار و تعدادی از آن در بخش مرکزی سلماس واقع شده است، افزود: با توجه به سخت‌گذر بودن بیشتر مناطق در ناحیه سلماس در فصل زمستان، همچنان توزیع به‌موقع نفت سفید در این شهرستان ادامه دارد و با تلاش کارکنان عملیاتی و ستادی، گرمابخش منازل مشترکان مصرف‌کننده نفت سفید خواهیم بود.

افزایش ۱۶ درصدی سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های استان یزد

سوخت‌رسانی به مهم‌ترین و حساس‌ترین مصرف‌کنندگان سوخت مایع استان یزد نیز به نحو مطلوبی در حال انجام است.

عبدالرضا انتظاری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد گفت: با برنامه‌ریزی‌های دقیق انجام‌شده در ۹ ماه گذشته با تحویل بیش از ۴۱۷ میلیون لیتر فرآورده نفت گاز و افزایش ۱۶ درصدی آن نسبت به پارسال، سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های استان به‌نحو شایسته‌ای انجام شده و این روند نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به سوخت‌رسانی به چهار نیروگاه استان افزود: هیچ‌کدام از این نیروگاه‌ها که در زمره مهم‌ترین نیروگاه‌های کشور هستند و نقش عمده و مؤثری در تأمین پایدار برق شبکه سراسری دارند دچار کمبود سوخت مایع نشده‌اند.

سوخت‌رسانی در منطقه میاندوآب در پی بارش سنگین برف

در پی بارش سنگین برف و ادامه سرمای زیر صفر درجه در منطقه میاندوآب تأمین سوخت مناطق سخت‌گذر و مجاری عرضه با قوت تمام ادامه دارد.

سیدجواد فیض‌حسینی، مدیر منطقه میاندوآب شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این باره گفت: در پی بارش برف سنگین در جنوب استان آذربایجان غربی با تلاش کارکنان تلاشگر، عملیات سوخت‌رسانی به مناطق سخت‌گذر، سردسیر کوهستانی، مجاری عرضه فرآورده و مصرف‌کنندگان عمده و جز بدون وقفه انجام شد.

وی افزود: سهمیه نفت سفید مورد نیاز سوخت زمستانی خانوارهای شهری و روستایی نقاط کوهستانی و سخت گذر جنوب استان آذربایجان غربی با هماهنگی فرمانداری‌ها، رؤسای نواحی تابع در ۲۵۳ فروشندگی تحت پوشش منطقه، قبل از شروع بارش‌های زمستانی ذخیره‌سازی و توزیع شده است. در صورت نیاز، تمهیدات و تدابیر لازم برای اختصاص سهمیه فوق‌العاده برای مناطق سردسیر، پیش‌بینی شده است. خوشبختانه فشار گاز همه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی جنوب استان نیز پایدار بوده و توزیع گاز طبیعی به مالکان خودروهای گازسوز در حال انجام است.

 

منبع: مهر

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=874

دیدگاه شما

آخرین اخبار